Obóz Tai Chi 2019

LETNI OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY – ROZŁOGI 2019 – KONIEC ZAPISÓW
______________________________________________________________________

LETNI OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY – ROZŁOGI 2019
Termin naszego obozu:
25 lipca – 3 sierpnia 2019
Cena: 1980 zł
Miejsce: Ośrodek „ROZŁOGI” koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl

______________________________________________________________________

Letni Obóz Tai Chi i Chi Kung, największe wydarzenie treningowe tego lata!

PIĘKNE I SPRAWDZONE MIEJSCE. NIEZWYKŁA KADRA. NOWE, CIEKAWE TEMATY. DUŻO DODATKOWYCH ATRAKCJI.

Wyjazdy wakacyjne organizujemy od początku istnienia Szkoły. Zorganizowaliśmy już kilkanaście obozów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom treningów, wykwalifikowaną kadrę oraz bogaty program. Zapewniamy niezapomniane przeżycia w wyjątkowym towarzystwie.

To wyjątkowa okazja treningowa i wypoczynkowa dla wszystkich ćwiczących, bez względu na poziom zaawansowania w treningu, także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć z nami naukę Tai Chi.


______________________________________________________________________

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE TEGOROCZNEGO OBOZU TAI CHI
______________________________________________________________________

Nasz obóz już po raz dziesiąty odbędzie się w przepięknym, zaprzyjaźnionym z nami ośrodku ROZŁOGI w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl.

Krótki film oprowadzający po ośrodku:
https://www.youtube.com/watch?v=vF9dzjcLliw&feature=youtu.be

Obóz będzie miał charakter typowo szkoleniowy i jak co roku będzie intensywny. W celu zapewnienia komfortu oraz niezaburzonej atmosfery zajęć zapraszamy
na Obóz tylko te osoby, które chcą ćwiczyć, bez osób towarzyszących, rodzin, dzieci i zwierząt. Ośrodek Rozłogi, do którego jedziemy po raz dziesiąty, całkowicie spełnia
nasze oczekiwania. Dobre warunki, trzyosobowe pokoje (jest kilka dwuosobowych, dla par), pub, restauracja, sala konferencyjna, duży namiot, basen, kort tenisowy, siłownia plenerowa, cisza i puszcza wokoło. I co niezwykle ważne, bardzo miła obsługa i wspaniała kuchnia wegetariańska, wegańska i mięsna. Czeka Was dużo ciekawych treningów i doświadczeń, a wieczorami spotkania, wykłady, imprezy, filmy, pokazy, a przede wszystkim odpoczynek w pięknym otoczeniu i wśród życzliwych ludzi.

Film pamiątkowy z Obozu Tai Chi – Rozłogi 2017:

Zdjęcia z poprzednich obozów:

Opinie i wspomnienia uczestników wcześniejszych obozów:

INSTRUKTORZY I ORGANIZATORZY OBOZU 2019
W tym roku zgromadziliśmy dla Was liczną i wyjątkową kadrę szkoleniową – jadą z nami doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, Ukrainy, a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły.

Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Jodze, Medytacji – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi metodami dbania o ciało i umysł. Szkolić Was będą: Marek Wajsman z Jerozolimy, Piotr Ziemba z Poznania, Radek Węglarz z Łodzi, Tomasz Nowakowski ze Świata, Anastasia Nowakowska z Ukrainy oraz Kamila Jagiełło, Mariusz Sroczyński, Marcin Wojewoda i Jarosław Rawicki z TAI CHI STUDIO.

Film prezentujący kadrę szkoleniową:

Dzięki tak unikalnej kadrze, możemy Wam zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem. Uczyć się będziecie:
Tai Chi stylu Yang i Wudang, różnych formy Chi Kung, w tym najbardziej znanych (Osiem Kawałków Brokatu – Ba Duan Jin, Zabawa Pięciu Zwierząt – Wu Qin Xi, Zmiana Mięśni i Ścięgien – Yi Jin Jing,Dragon Dao Yin), chińskiego Automasażu i Akupresury, Pchających Dłoni i Zastosowań, Długiego i Krótkiego Kija, podstaw Miecza i Szabli Tai Chi, Medytacji siedzącej, stojącej i w ruchu, pandykulacji ciała, technik somatycznych, izometrycznych, relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających otwierających i uelastyczniających ciało i umysł. Poszerzycie również swoją wiedzę teoretyczną z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej.

Mariusz Sroczyński – organizator obozu, założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od prawie 30 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest jedynym reprezentantem Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od 20 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku TAI CHI STUDIO. Na obozie będzie zajmował się sprawami organizacyjnymi oraz poprowadzi zajęcia z Mieczem oraz Tai Chi Yang i Wudang.

Kamila Jagiełło – organizatorka obozu. Tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO, zajmuje się sprawami koncepcyjnymi, wizerunkowymi i organizacyjnymi Szkoły. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od prawie 15 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską. Na obozie będzie się zajmowała sprawami organizacyjnymi, poprowadzi zajęcia z Tai Chi, Automasażu, Akupresury oraz wykłady.

Marek Wajsman – od 1990 r. prowadzi w Jerozolimie szkołę Tai Chi, Chi Kung i Aikido (taichiway.net). Założył tzw. Mountain Dojo i prowadzi treningi w przepięknych miejscach na wzgórzach Jerozolimy. Zakładał Izraelskie Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki. Prowadzi regularne zajęcia, kursy, szkolenia, współpracując z wieloma instruktorami i chińskimi mistrzami. Na obozie będzie uczył: Formy z Kijem, Tai Chi, Pchających Dłoni,  Chi Kung  – Zmiana Mięśni/Ścięgien oraz Medytacji.

Piotr Ziemba – trenuje chińskie sztuki walki od 1982 r. Prowadzi w Poznaniu Wielkopolską Szkołę Tradycyjnego Taijiquan i San Shou (taichi.com.pl). Zdobył kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Świata Kung Fu/Wu Shu. Ćwiczy Tai Chi Chuan styl Yang i Chen oraz Xing Yi Chuan. Współpracuje z AWF, wydziałem sinologii UAM oraz Polskim Teatrem Tańca. Na obozie będzie uczył: Pchających Dłoni, Miecza, Chi Kung – Zabawa Pięciu Zwierząt, Krótkich Form Dwuosobowych i metodologii Tai Chi.

Tomasz Nowakowski (hormetix.com) – zajmuje się edukacją zdrowotną, Tai Chi, Chi Kung i Jogą. Propaguje naturalne sposoby zachowania zdrowia i równowagi. Studiował Chi Kung w Chinach, Tai Chi w USA, Jogę w Indiach i medytację w Nepalu. Podróżnik, przewodnik turystyczny. Spędził ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach. Na obozie będzie uczył: Pandykulacji Ciała, Ćwiczeń Somatycznych i Izometrycznych, Medytacji, Chi Kung, Pchających Dłoni.

Anastasia Nowakowska (hormetix.com) – prowadzi wraz z Tomkiem szkołę. Rozpoczęła praktykę Jogi w 2005 r. u Andreya Lappy, jednego z najbardziej znanych nauczycieli Jogi w Rosji i całym wschodnim bloku. W Indiach kontynuowała naukę i otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy, gdzie wraz z miejscowymi mistrzami prowadziła zajęcia dla przyszłych nauczycieli Jogi z całego świata. Na obozie będzie uczyła: metod Oczyszczania i Otwierania Ciała oraz Medytacji.

Radosław Węglarz – absolwent AWF. Zaczął trenować Tai Chi już w czasie studiów. W 2004 r. rozpoczął treningi Taoistycznego Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i medytację pod okiem najlepszych instruktorów. Przez ponad 3 lata prowadził zajęcia z tego stylu. Tai Chi Chuan uczył się u największych mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga. Od 2011 r. prowadzi Łódzką Szkołę Tai Chi (taichi-lodz.pl). Na obozie będzie uczył: Formy Tai Chi stylu Wudang i Kija.

Marcin Wojewoda – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 8 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach oraz głęboko studiuje starożytne formy pracy z ciałem powiązane z Tai Chi. Na obozie będzie uczył: różnych metod treningowych Tai Chi, podwójnej szabli Tai Chi oraz Chi Kung – Dragon Dao Yin.

Jarosław Rawicki – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 10 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach, zgłębia różne chińskie formy pracy z ciałem. Gra w starożytną grę Go, jest też muzykiem. Na obozie będzie uczył: Chi Kung – Osiem Kawałków Brokatu, Tai Chi Ruler, Tai Chi Wudang oraz podwójnej szabli Tai Chi.
______________________________________________________________________

TRENINGI
Proponujemy sprawdzoną, atrakcyjną i efektywną formułę treningową. Treningi zorganizujemy w grupach podzielonych według stopnia zaawansowania. Stworzymy również grupę zupełnie początkującą. Przewidywany jest udział około 120 osób z podziałem na 6 grup. Każda grupa będzie miała treningi z wszystkimi zaproszonymi przez nas instruktorami i na wszystkie przygotowane przez nas tematy.

Każdy uczestnik nauczy się konkretnego, zamkniętego w całość materiału, a przede wszystkim praktycznych w życiu codziennym metod dbania o swój komfort fizyczny i psychiczny. Główny program Obozu będzie realizowany w blokach 4 x 1,5 godziny dziennie. Dla chętnych poranne, wieczorne i nocne treningi tematyczne: sesje rozciągania, medytacje, trening 1000 powtórzeń, relaksacyjne sesje z gongami. Łącznie do 10 godzin zajęć dziennie. W przerwach będzie czas na odpoczynek, korzystanie z atrakcji ośrodka i okolicy oraz spotkania, imprezy, wieczory filmowe, wykłady, prezentacje, ognisko, grill, sesje z misami i gongami.

Organizatorzy obozu zastrzegają sobie prawo do zmian w kadrze i tematach obozu, powstałych z przyczyn niezależnych.
______________________________________________________________________

MIEJSCE OBOZU
Centrum Konferencyjno-Bankietowe “Rozłogi” położone jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od miejskiego zgiełku.
To będzie nasz dziesiąty obóz w Rozłogach. Wybraliśmy ten ośrodek, gdyż doskonale sprawdził się w ostatnich latach i z przyjemnością do niego wracamy. Zaspokaja naszą potrzebę odpoczynku na łonie przyrody oraz zapewnia odpowiednie warunki do treningów i szkoleń. Zakwaterowani będziemy w 50 wygodnych pokojach dwu- i trzyosobowych (dwuosobowe przeznaczone będą przede wszystkim dla par). Pokoje znajdują się w sześciu dużych, bardzo ładnych drewnianych domach całorocznych. W każdym wydzielono część wspólną (ze stołem, krzesłami, sofą i telewizorem) oraz część sypialną (pięć pokoi na dole i pięć na górze). Każdy pokój ma własną łazienkę. Ośrodek jest doskonale przystosowany do naszych potrzeb treningowych: dużo płaskiego, pięknego terenu do treningu w plenerze, ogromna sala konferencyjna do naszej dyspozycji, zadaszone miejsca treningowe, duży namiot. Jest kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz odkryty basen. Sprzęt sportowy można wypożyczyć na miejscu. Na terenie ośrodka jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko, grill oraz wiele innych miejsc do odpoczynku. W głównym budynku znajduje się restauracja i pub czynny do ostatniego gościa. Samochody można zaparkować wzdłuż ośrodka. Cały kompleks jest bezpieczny, ogrodzony i monitorowany. Ośrodek jest w całości zarezerwowany tylko dla naszej grupy. Na miejscu jest bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do internetu. Domki i teren ośrodka zobaczyć możecie na stronie ośrodka: www.ckbrozlogi.pl
______________________________________________________________________

DOJAZD WE WŁASNYM ZAKRESIE
Drogą ekspresową z Warszawy dojeżdżamy do Białegostoku. Dojazd do ośrodka prowadzi z Białegostoku drogą nr 65 (około 25 km) w kierunku na Bobrowniki.
Na wysokości słupka z oznaczeniem „195 km”,  przed miejscowością Dzierniakowo skręcamy w prawo w las, tak jak kieruje nas tablica informacyjna ośrodka.
Z Warszawy to około 230 km, czyli około 3 godziny normalnej jazdy. :-)
Jeśli poinformujecie nas o wolnych miejscach w Waszych samochodach, pomożemy skontaktować Was z tymi osobami, które potrzebują transportu na obóz.
______________________________________________________________________

CENA CAŁEGO OBOZU: 1980 zł
W cenę obozu wliczone są: noclegi, trzy posiłki dziennie (do wyboru dieta wegetariańska, wegańska lub mięsna), wszystkie zajęcia (6 godz. zajęć podstawowych
i podobna ilość dodatkowych dziennie), wszystkie dodatkowe imprezy na obozie, a także ubezpieczenie NNW, obsługa i wykwalifikowana kadra instruktorów.
Nie płacicie również za: basen, kort tenisowy, sprzęt do tenisa, siłownię plenerową, internet.
Płatne na miejscu: dodatkowe posiłki, przekąski i napoje (również alkoholowe) serwowane w pubie.
______________________________________________________________________

DODATKOWE INFORMACJE
Obóz zaczyna się w czwartek 25 lipca: rejestracja od 15.00 do 19.00, kolacja 19.30, spotkanie organizacyjne i pierwszy trening 20.30.
Obóz kończy się w sobotę 3 sierpnia: śniadanie 8.00-9.00, zakończenie obozu 9.30, wykwaterowanie i wyjazd do 12.00.

Prosimy planować przyjazd nie wcześniej niż na godz.15.00.
Przed tą godziną ośrodek nie będzie nas kwaterował, gdyż w całości jest zarezerwowany przez inną grupę. Nie ma też możliwości przyjazdu do ośrodka indywidualnie wcześniej. Proszę to wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży.

Polecamy udział w całym obozie i skorzystanie z pełnej oferty zajęć. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przyjazdu na część obozu.
Mamy dwa terminy i 15 takich miejsc:
4 dni: od czwartku 25 lipca (kolacja) do poniedziałku 29 lipca (obiad) – 1080 zł
5 dni: od poniedziałku 29 lipca (obiad) do soboty 3 sierpnia (śniadanie) – 1280 zł
____________________________________________________________________
TAI CHI STUDIO, ul. Klimczaka 7 m. 53, 02-797 Warszawa
Bank Millennium S.A. 36 1160 2202 0000 0002 8368 8878
______________________________________________________________________

REGULAMIN OBOZU
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem naszego tegorocznego Obozu. Zgłoszenie na Obóz oznacza jego akceptację. regularmin obozu 2019
______________________________________________________________________

Informujemy, że wszelkie podane przez Was dane osobowe w Formularzu Zgłoszeniowym są bezpieczne i wykorzystywane w celu realizacji przez nas usługi, jaką jest zorganizowanie obozu. Wasze dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami (znanymi jako RODO). Szczegółowe dane osobowe (data i miejsce urodzenia, PESEL, adres zamieszkania) są przetwarzane w celu dokonania ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Dane kontaktowe (telefon, adres mailowy) są niezbędne do celów komunikowania się z uczestnikami w celu prawidłowej organizacji obozu.