Mistrz Wudang – Zhou Xuan Yun

Nasza Szkoła skupia się na tradycyjnym stylu Yang Tai Chi Chuan. We wrześniu 2016 rozpoczęliśmy współpracę z Mistrzem Tai Chi Chuan stylu Wudang – Zhou Xuan Yun, który przyjeżdża regularnie do Warszawy na zaproszenie naszej Szkoły. 

Nasza Szkoła jest jedynym w Europie oficjalnym reprezentantem Mistrza i jego stylu: http://daoistgate.com/about-us/other-instructors/ 

dsc_6727_snapseed

MISTRZ ZHOU XUAN YUN – BIOGRAFIA

Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun
(wym. ang. “Joh Sh-wen Yoon”, wym. polska „Dżou Szłen Jun”) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan. W wieku 13 lat, rodzice posłali go w Góry Wudang, które są źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walki (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng.Headshot 2
Wszyscy, którzy trenują w Górach Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie.
Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują w Górach Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.

KUNG FU WUDANG – FILM

W wieku 16 lat Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego oraz zaczął studia filozofii taoistycznej i praktyki duchowe. Xuan Yun pozostaje jedynym adeptem Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego. Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii. Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富 Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长). W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz rozwijał nowe umiejętności.

Ostatnio Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA. Mieszka w Bostonie, naucza Kung Fu Wudang, buduje Ośrodek Sztuk Taoistycznych, pracuje nad materiałami dydaktycznymi na DVD obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Chi Kung itd. Od 20 lat propaguje style Wudang, prowadząc warsztaty i nauczając w ponad 25 krajach. Jest jedynym adeptem sztuk walki Wudang, który jednocześnie przeszedł pełne tradycyjne szkolenie na mnicha taoistycznego, a obecnie mieszka i naucza poza Chinami. Co roku latem organizuje wyjazd szkoleniowy do Chin. Prywatnie, Xuan Yun lubi wędrówki, gra na flecie bambusowym. Jest dobrym kucharzem.
W 2016 roku TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego nawiązała oficjalną współpracę z Mistrzem i Daoist Gate Wudang. Jest pierwszą szkołą, którą Mistrz odwiedził w Europie i jedynym oficjalnym przedstawicielem nauczanego przez niego unikalnego stylu Wudang Tai Chi Chuan.

Na prowadzonych przez Mistrza warsztatach poznawaliśmy krótką (28 ruchów) i długą (108 ruchów) formę Tai Chi Wudang, Miecz Tai Chi Wudang, Pchające Dłonie, Medytację Zhan Zhuang, Chi Kung Czterech Pór Roku, Chi Kung dla Zachowania Zdrowia, słuchaliśmy wykładów o Tai Chi, Chi Kung, Taoizmie, Świątyniach Taoistycznych i księdze Tao Te Ching. Kolejny przyjazd Mistrza do Polski planujemy na jesień 2019 roku. Tematem będzie kontynuacja nauki formy Miecza Tai Chi Wudang oraz Długiej Formy Tai Chi Wudang.

pobrane

Strona Mistrza:
www.DaoistGate.com