Szkoła

Czarne logo TAI CHI z pełną nazwą SzkołyTAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego
Szkoła działa w Warszawie od ponad 25 lat, od 1997 roku. W latach 1998-2015 była oficjalnym przedstawicielem międzynarodowej organizacji Yang’s Martial Arts Association. Obecnie działa jako niezależna Szkoła pod kilkoma nazwami: TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego, TAI CHI STUDIO oraz TAI CHI WUDANG POLAND – DAOIST GATE.

14708163716_8f890d5e90_o

SZKOŁĘ PROWADZI MARIUSZ SROCZYŃSKI I KAMILA JAGIEŁŁO

Mariusz Sroczyński – założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od ponad 35 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest oficjalnym i jednym z pierwszych reprezentantów Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od ponad 25 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku razem z Kamilą Jagiełło TAI CHI STUDIO.

Kamila Jagiełło – tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od ponad 20 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej (III stopień) i jest oficjalną instruktorką naszej Szkoły. Prowadzi zajęcia, wykłady, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską, łączy tę wiedzę z praktyką Tai Chi i Chi Kung i chętnie się nią dzieli.

Film z Chińskiego Radia Międzynarodowego o Mariuszu i Kamili, ich życiu, pracy, Szkole, treningach, wydarzeniach, Tai Chi, ćwiczeniu i nauczaniu….

„Pod koniec 2023 roku, na 25lecie naszej Szkoły dostaliśmy wyjątkowy prezent. Krótki film dokumentalny o naszym życiu, pasji, szkole, Tai Chi Studio. Film pod tytułem „Polskie Yin Yang” wyprodukowano na zamówienie chińskich mediów i został opublikowany na kilku chińskich stronach m.in. z chińskimi napisami. Poniżej wersja ze strony polskiej Chińskiego Radia Międzynarodowego. Zapraszamy Was na film. Zobaczycie gdzie mieszkamy, co robimy, jak żyjemy.” Kamila i Mariusz.

Logo TAI CHI STUDIOTAI CHI STUDIO
Siedzibą Szkoły jest TAI CHI STUDIO, które mieści się w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 26/30 (HERA), wejście od ul. Parkowej/róg Gagarina.
Tu odbywają się wszystkie zajęcia, warsztaty, wykłady.

Uczymy: klasycznego stylu Yang Tai Chi Chuan (Taijiquan), tradycyjnego stylu Wudang Tai Chi Chuan, zdrowotnego i bojowego Chi Kung (Qigong) i Chi Kung Tai Chi, współczesnego stylu pekińskiego, Taoistycznej Medytacji Stojącej i Siedzącej, podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, technik oddechowych, relaksacyjnych itd.
W ramach Tai Chi uczymy tradycyjnych form ręcznych, z bronią (szabla, miecz, kij, wachlarz), form z tradycyjnym sprzętem (krótki kij, kula), Pchających Dłoni, zastosowań bojowych, form dwuosobowych itd. Więcej na ten temat można znaleźć w zakładkach „Tai Chi styl Yang – Program treningowy”„Tai Chi styl Wudang – Program treningowy”

Szkoła prowadzi regularne zajęcia, warsztaty i seminaria. Zapraszamy do nas chińskich mistrzów oraz innych nauczycieli Tai Chi, Kung Fu i Chi Kung.  Warsztaty propagują wiedzę na temat chińskich sztuk walki oraz innych aspektów tradycyj­nej chińskiej kultury (Tradycyjna Medycyna Chińska, Feng Shui, gotowanie według teorii Pięciu Przemian, akupunktura), metod pracy ze stresem oraz innymi schorzeniami naszych czasów.

9444388742_921d6eb620_o

Organizujemy obozy, pokazy, prezentacje, treningi w plenerze, wykłady, wieczory filmowe zarówno dla naszych uczniów, jak i współpracując z różnymi organizacjami, firmami eventowymi, fundacjami, szkołami i federacjami sztuk walki. Prowadziliśmy też telewizyjne kursy Tai Chi oraz cykle treningowe na łamach prasy.

01_07_2016_zakonczenie_roku_tai_chi_studio-12