Światowy Dzień Tai Chi

ŚWIATOWY DZIEŃ TAI CHI i CHI KUNG 2019

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Światowego Dnia Tai Chi organizowanych przez naszą Szkołę w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wzięło w nich udział łącznie prawie 150 osób. Do końca zostało 113 osób, czyli tyle ile ruchów liczy forma stylu Yang, ćwiczona w naszej Szkole Cieszymy się, że w tak licznym i fajnym gronie mogliśmy dołączyć do ogólnoświatowej akcji „Jeden świat – jeden oddech”, organizowanej tego samego dnia na całej kuli ziemskij. Dziś przepływa przez całą dobę fala ćwiczeń Tai Chi i Chi Kung tworząc wspólną energię Chi oplatającą nasz glob. Odbywa się to w celu propagowania ćwiczeń poprawiających nasze zdrowie. Zdjęcia z tego wydarzenia przygotował Grzesiek Pov ze Skrzat Produkcja. Do zobaczenia na zajęciach w TAI CHI STUDIO! :-)

 

Raz do roku w ostatnią sobotę kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung. Tego dnia, o godzinie 10.00, na wszystkich kontynentach, osoby kultywujące Chi spotykają się na otwartej przestrzeni, aby wspólnie ćwiczyć. Praktycznie przez 24 godziny, poprzez kolejne strefy czasu naszego globu przetacza się fala ćwiczących Tai Chi, a wraz z nimi pobudzonej energii i harmonii.

 

Obchody tego dnia to inicjatywa autorstwa Billa Douglasa, instruktora i promotora ćwiczeń Tai Chi i Chi Kung w USA. Ma na celu popularyzację chińskich form ćwiczeń, których uprawianie przyczynić się może do poprawy zdrowia społeczeństw całego świata. Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung nie jest imprezą proklamowaną przez wielką międzynarodową organizację, lecz powstał z inicjatywy ludzi ćwiczących. Do tej inicjatywy przyłącza się coraz więcej szkół na całym świecie. W poprzednich edycjach uczestniczyły szkoły Tai Chi, Chi Kung i podobnych systemów od Australii przez Chiny, Europę po USA. Żadna ze szkół biorących udział w Światowym Dniu Tai Chi i Chi Kung nie pobiera z tego tytułu opłat od widzów i uczestników. Jedynym celem jest wniesienie wkładu w popularyzację metod treningowych, które służą aktywnemu dbaniu o własne zdrowie. W 2010 roku wydawnictwo REBIS wydało w języku polskim książkę Billa Douglasa „Tai Chi i Qigong”.

DSC_2871

Nasza Szkoła bierze czynny udział w tych obchodach od ponad 10 lat. Spotykamy się w parku na wspólnym, otwartym i bezpłatnym treningu – wcześniej na Polu Mokotowskim, a od 2016 roku w Łazienkach Królewskich. W treningu uczestniczą zarówno uczniowie naszej Szkoły jak i wszyscy Ci, którzy chcieliby rozpocząć naukę Tai Chi. Co roku w tym wydarzeniu bierze udział około 100 osób. Jest to symboliczne otwarcie sezonu treningowego w plenerze i wyjątkowe przeżycie dla nas wszystkich. Polecamy!

DSC_2826

Nasz pierwszy wspólny trening w Łazienkach Królewskich miał miejsce 30 kwietnia 2016. Mieliśmy zaszczyt ćwiczyć Tai Chi w takim wyjątkowym miejscu:-) W treningu wzięło udział 120 osób – uczniowie naszej Szkoły oraz Ci, którzy po raz pierwszy zetknęli się z Tai Chi. Trening został przygotowany tak, by mogli z niego skorzystać wszyscy.Trening był bezpłatny, trwał 2 godziny.

Zobacz film z obchodów w 2016 r.:

Zobacz też naszą galerię zdjęć z obchodów Światowego Dnia Tai Chi w poprzednich latach:
DSC_2812

 

Zobacz film z obchodów Światowego Dnia Tai Chi w naszej Szkole, Warszawa 2015.DSC_0136


Obchody Światowego Dnia Tai Chi Greenville 2008 – film

Film o historii Światowego Dnia Tai Chi:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=-10PTAGoUfM
Film reklamujący to wydarzenie:
https://www.youtube.com/watch?v=5Wunavawp58
https://www.youtube.com/watch?v=5Wunavawp58&t=109s
Obchody Światowego Dnia Tai Chi –  Nowy Jork:
https://www.youtube.com/watch?v=21l3xmRHwno
Obchody Światowego Dnia Tai Chi Kuba 2011:
https://www.youtube.com/watch?v=YUUXYu6Et-g
Obchody Światowego Dnia Tai Chi Greenville 2008:
https://www.youtube.com/watch?v=_6zid_7nloc
Obchody Światowego Dnia Tai Chi naszej Szkoły Warszawa 2016:
https://www.youtube.com/watch?v=Pd2vaW3_EBo
Zdjęcia z obchodów Światowych Dni Tai Chi naszej Szkoły z ostatnich lat:
https://www.flickr.com/photos/taichimariuszsroczynski/collections/72157634408955614/