TAI CHI STUDIO

logo TAI CHI STUDIO_na czarnymTAI CHI STUDIO to pierwsze w Polsce miejsce dedykowane Tai Chi. Siedziba TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego.

Tu mają miejsce wszystkie treningi, zajęcia, warsztaty, wykłady, spotkania. Tu skupia się działalność naszej Szkoły.

TAI CHI STUDIO

Warszawa, ul. Belwederska 26/30, UW HERA
Wejście od ul. Parkowej/róg Gagarina, od strony Łazienek Królewskich, schodami w dół
Parkowanie wzdłuż ul. Parkowej
(strefa płatnego parkowania od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00)
Przystanek autobusowy Spacerowa
Stacja rowerów miejskich Veturilo nr 9566 róg Belwederskiej-Gagarina

UWAGA! Utrudnienia z dojazdem. Ponieważ ul. Spacerowa, Gagarina i Belwederska objęte są projektem budowy Tramwaju do Wilanowa, przez najbliższe miesiące mogą być kłopoty z dojazdem i korki. Uczestnikom naszych zajęć proponujemy wziąć to pod uwagę i wyjeżdżać na zajęcia parę minut wcześniej, by dojechać na czas.

mapa FB

wejście

TAI CHI STUDIO mieści się w budynku HERA należącym do Uniwersytetu Warszawskiego. Znajduje się na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim, nieopodal Belwederu, w atrakcyjnej i dogodnej komunikacyjnie lokalizacji. Sąsiaduje z dwoma parkami – Łazienkami Królewskimi oraz Morskim Okiem.

126 września 2014 r. po raz pierwszy weszliśmy do tego miejsca. Wyglądało ono zupełnie inaczej niż obecnie, ale od razu się w nim zakochaliśmy. Uruchomiliśmy naszą wyobraźnię, wzięliśmy głęboki oddech i zabraliśmy się do pracy:-) Po roku niezwykle intensywnych działań – rozmów z władzami Uniwersytetu Warszawskiego, pozyskiwania zezwoleń, opracowywania projektu architektonicznego, w końcu dużej przebudowy, nastąpił ważny i przełomowy dla nas moment otwarcia TAI CHI STUDIO. Przeprowadziliśmy tu przebudowę i modernizację, aby dostosować lokal do naszych potrzeb. To miejsce piękne, nowoczesne, w którym łączymy stare z nowym.
Otwarcie TAI CHI STUDIO nastąpiło w piątek, 9 października 2015.
Pierwsze zajęcia w TAI CHI STUDIO odbyły się w poniedziałek, 12 października 2015.

Budynek HERA powstał w 1953 roku i ujęty jest w ewidencji zabytków. Nazwa HERA nawiązuje do największej greckiej bogini. Była królową Olimpu, boginią niebios, żoną Zeusa, patronką kobiet, małżeństw i rodziny. Projektantami budynku byli architekci zwani „Tygrysami” – Wacław Kłyszewski, Jerzy Mokrzyński i Eugeniusz Wierzbicki, znani jako twórcy Domu Partii przy Nowym Świecie. HERA to efektowny budynek o lekko wklęsłej elewacji. Reprezentuje wysmakowaną, nieco dekoracyjną architekturę modernizmu z delikatnymi akcentami biedermeieru. Budynek powstał jako akademik Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Dziś mieści się tu akademik Uniwersytetu Warszawskiego.

HERA 1953

Zdjęcie pochodzi z Tygodnika Stolica nr 23 z 1953 roku. Przedstawia akademik na rogu Belwederskiej i Podchorążych. Wówczas nie było tu jeszcze ulicy Gagarina, a od Belwederskiej rozpoczynała się ulica Podchorążych.

3

Z naszej inicjatywy została dokonana przebudowa części pomieszczeń oraz budowa nowego wejścia do budynku od strony ul. Gagarina/Parkowej. Powstało TAI CHI STUDIO.

Jesteśmy otwarci na współpracę. Dysponujemy salą szkoleniowo-treningową wraz z recepcją, dwoma szatniami oraz toaletami.
Kontakt:
mariusz.sroczynski@szkolataichi.com, 604 855 400
kamila.jagiello@szkolataichi.com, 888 45 85 05

Więcej zdjęć TAI CHI STUDIO.