Obóz Tai Chi 2020

OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY – ROZŁOGI 2020 
Informujemy, że udało nam się zorganizować tegoroczny obóz Tai Chi, który był niezwykle udany:-) Poniżej zdjęcia uczestników dwóch turnusów.

Wszystkie zdjęcia z naszego obozu pod linkiem: https://www.flickr.com/photos/taichimariuszsroczynski/sets/72157715202941341/


Oto podsumowanie Obozu:

LETNI OBÓZ TAI CHI – ROZŁOGI 2020
PIĘKNE I SPRAWDZONE MIEJSCE. LICZNA I NIEZWYKŁA KADRA.
NOWE, CIEKAWE TEMATY. DUŻO DODATKOWYCH ATRAKCJI.

Terminy Letniego Obozu:
Wariant A. Cały wyjazd: od 9 do 18 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do soboty po południu)
Wariant B. Pierwsza połowa: od 9 do 13 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do poniedziałku po południu)
Wariant C. Druga połowa: od 14 do 18 lipca 2020 r.
(od wtorku przed południem do soboty po południu)

Miejsce Letniego Obozu: Ośrodek „ROZŁOGI” koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl

Nasze Letnie Obozy to największe wydarzenie treningowe roku. Wyjątkowe i ważne. Skupia prawie całą szkołę, dziesięcioosobową międzynarodową kadrę i pełne jest unikalnych tematów zajęć, wykładów i zdarzeń.

W tym roku kadra była bardzo liczna i urozmaicona, obóz trochę dłuższy niż zwykle i z dwoma dodatkowymi wariantami skróconymi. 

______________________________________________________________________

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE OBOZU TAI CHI 2020
______________________________________________________________________

Pod tym linkiem znajdziecie krótki film oprowadzający po ośrodku:

INSTRUKTORZY I ORGANIZATORZY OBOZU 2020

W tym roku zgromadziliśmy dla Was wyjątkową kadrę szkoleniową – doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, Ukrainy, a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły.

Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Jodze, Medytacji – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi metodami dbania o ciało i umysł: Piotr Ziemba z Poznania, Radek Węglarz z Łodzi, Tomasz Nowakowski i Anastasia Nowakowska z Polski, Ukrainy i USA, Monika Jędrzejewska i Maciej Panabażys z Iwli i Warszawy oraz Kamila Jagiełło, Mariusz Sroczyński i Jarosław Rawicki z TAI CHI STUDIO Warszawa. Gościliśmy także Irada Mazliah z Izraela, który jest choreografem, tancerzem i nauczycielem ruchu.

Film prezentujący większość kadry szkoleniowej na tegoroczny Obóz: 

Dzięki tak unikalnej kadrze, mogliśmy Wam zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem.

Uczyliśmy się: Tai Chi stylu Yang i Wudang, różnych formy Chi Kung (w tym najbardziej znanych: Osiem Kawałków Brokatu – Ba Duan Jin, Zabawa Pięciu Zwierząt – Wu Qin Xi, Zmiana Mięśni i Ścięgien – Yi Jin Jing, Chi Kung Sześciu Dźwięków – Liu Zi Jue), Orbity Mikrokosmicznej, chińskiego Automasażu i Akupresury, Medytacji Siedzącej i Stojącej, Pchających Dłoni i Zastosowań, Długiego i Krótkiego Kija, podstaw Miecza. Poznawaliśmy dużo technik budujących szeroko pojętą świadomość ciała, w tym relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających, otwierających i uelastyczniających. Poznaliśmy teorię Czterech Pustek. Poszerzyliśmy również swoją wiedzę teoretyczną z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej – wykłady Taiji Tu oraz 5 typów osobowości. Poznacie techniki budowania świadomości ciała poprzez ruch.

Film z poprzedniego obozu z wypowiedziami instruktorów oraz z przedstawieniem idei takich wyjazdów: 

Mariusz Sroczyński – organizator obozu, założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od prawie 30 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest jedynym reprezentantem Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od ponad 20 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku TAI CHI STUDIO. Na obozie zajmował się sprawami organizacyjnymi oraz poprowadził zajęcia z Mieczem oraz Tai Chi Yang i Wudang.

Kamila Jagiełło – organizatorka obozu. Tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO, zajmuje się sprawami koncepcyjnymi, wizerunkowymi i organizacyjnymi Szkoły. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od prawie 15 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską. Na obozie zajmowała się sprawami organizacyjnymi, poprowadziła zajęcia z Automasażu i Akupresury oraz wykłady: Taiji Tu – Mapa Wewnętrznego Krajobrazu Ciała Człowieka oraz Typy Osobowości według Pięciu Przemian.

Piotr Ziemba – trenuje chińskie sztuki walki od 1982 r. Prowadzi w Poznaniu Wielkopolską Szkołę Tradycyjnego Taijiquan i San Shou (taichi.com.pl). Zdobył kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Świata Kung Fu/Wu Shu. Ćwiczy Tai Chi Chuan styl Yang i Chen oraz Xing Yi Chuan. Współpracuje z AWF, wydziałem sinologii UAM oraz Polskim Teatrem Tańca. Na obozie uczył: Pchających Dłoni, Miecza, Chi Kung – Zabawa Pięciu Zwierząt i metodologii Tai Chi.

Tomasz Nowakowski (hormetix.com) – zajmuje się edukacją zdrowotną, Tai Chi, Chi Kung i Jogą. Propaguje naturalne sposoby zachowania zdrowia i równowagi. Studiował Chi Kung w Chinach, Tai Chi w USA, Jogę w Indiach i medytację w Nepalu. Podróżnik, przewodnik turystyczny. Spędził ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach. Na obozie uczył: Pandykulacji Ciała, Ćwiczeń Somatycznych i Izometrycznych, HIT, Czterech Pustek, Medytacji, Chi Kung, Pchających Dłoni.

Anastasia Nowakowska (hormetix.com) – prowadzi wraz z Tomkiem szkołę. Rozpoczęła praktykę Jogi w 2005 r. u Andreya Lappy, jednego z najbardziej znanych nauczycieli Jogi w Rosji i całym wschodnim bloku. W Indiach kontynuowała naukę i otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy, gdzie wraz z miejscowymi mistrzami prowadziła zajęcia dla przyszłych nauczycieli Jogi z całego świata. Na obozie uczyła: metod Otwierania Ciała oraz  Czterech Pustek i Medytacji.

Radosław Węglarz – absolwent AWF. Zaczął trenować Tai Chi już w czasie studiów. W 2004 r. rozpoczął treningi Taoistycznego Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i medytację pod okiem najlepszych instruktorów. Przez ponad 3 lata prowadził zajęcia z tego stylu. Tai Chi Chuan uczył się u największych mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga. Od 2011 r. prowadzi Łódzką Szkołę Tai Chi (guangfu.pl). Na obozie uczył: Formy Tai Chi stylu Wudang i Kija.

Jarosław Rawicki – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 10 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach, zgłębia różne chińskie formy pracy z ciałem. Gra w starożytną grę Go, jest też muzykiem. Na obozie uczył: Chi Kung – Osiem Kawałków Brokatu, Tai Chi Wudang oraz ciszy i wizualizacji w Tai Chi.

z21120986qdddMonika Jędrzejewska – mediator, trener, terapeuta TSR i techniki terapii manualnej Bowena. Wraz z Maciejem Panabażysem jest certyfikowaną instruktorką Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również pracą z konfliktem oraz bajkami. Na obozie uczyła: Orbity Mikrokosmicznej, Chi Kungu Dźwiękowego, Medytacji.

z21120986qdddMaciej Panabażys – wraz z Moniką Jędrzejewską, jest  certyfikowanym instruktorem Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk (w tym Chi Kung i Medytacji) nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również rozwojową pracą z ciałem (Analiza Ruchu), oraz wykorzystaniem metafory. Jest autorem zbioru baśni szamańskich „Drzewo Światów”. Na obozie uczył: Orbity Mikrokosmicznej,Chi Kungu Dźwiękowego, Medytacji.

Irad Mazliah to izraelski choreograf i performer. Związał swoje profesjonalne życie z tańcem w wieku 25 lat. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Tel Avivie. Założył i prowadził szkołę tańca w Haifie, był dyrektorem artystycznym Intimadance Festival Tel Aviv Israel. W 2010 zainteresował się Polską pod kątem artystycznym. Pracował z wieloma choreografami i grupami takimi jak: Emanuel Gat, Yossi and Oded, Niv Scheinfeld and Oren laor, Anat danieli i innymi. Jako aktor i performer współpracował również z Komuną/Warszawa i Teatrem Cinema. Jego autorskie prace prezentowane były na wielu festiwalach i podczas innych wydarzeń artystycznych, od scen teatralnych, przez muzea po zakątki miast i przestrzeni publicznej. Na obozie uczył: Mądrości Ruchu.

______________________________________________________________________

MIEJSCE OBOZU
Centrum Konferencyjno-Bankietowe “Rozłogi” położone jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od miejskiego zgiełku.
To będzie nasz jedenasty obóz w Rozłogach. Wybraliśmy ten ośrodek, gdyż doskonale sprawdził się w ostatnich latach i z przyjemnością do niego wracamy. Zaspokaja naszą potrzebę odpoczynku na łonie przyrody oraz zapewnia odpowiednie warunki do treningów i szkoleń. Zakwaterowani będziemy w 50 wygodnych pokojach dwu- i trzyosobowych (dwuosobowe przeznaczone będą przede wszystkim dla par). Pokoje znajdują się w sześciu dużych, bardzo ładnych drewnianych domach całorocznych. W każdym wydzielono część wspólną (ze stołem, krzesłami, sofą i telewizorem) oraz część sypialną (pięć pokoi na dole i pięć na górze). Każdy pokój ma własną łazienkę. Ośrodek jest doskonale przystosowany do naszych potrzeb treningowych: dużo płaskiego, pięknego terenu do treningu w plenerze, ogromna sala konferencyjna do naszej dyspozycji, zadaszone miejsca treningowe, duży namiot. Jest kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz odkryty basen. Sprzęt sportowy można wypożyczyć na miejscu. Na terenie ośrodka jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko, grill oraz wiele innych miejsc do odpoczynku. W głównym budynku znajduje się restauracja i pub czynny do ostatniego gościa. Samochody można zaparkować wzdłuż ośrodka. Cały kompleks jest bezpieczny, ogrodzony i monitorowany. Ośrodek jest w całości zarezerwowany tylko dla naszej grupy. Na miejscu jest bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do internetu. 

Domki i teren ośrodka zobaczyć możecie na stronie ośrodka: www.ckbrozlogi.pl

Kolejny Obóz Tai Chi odbędzie się w Rozłogach.