Obóz 2021 – szczegółowe informacje

LETNI OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY – ROZŁOGI 2021
Trzy turnusy: 11-16 lipca, 17-22 lipca, 11-22 lipca 2021

Zapraszamy na Letni Obóz Tai Chi i Chi Kung, największe wydarzenie treningowe tego lata.

PIĘKNE I SPRAWDZONE MIEJSCE. LICZNA I NIEZWYKŁA KADRA.
NOWE, CIEKAWE TEMATY. DUŻO DODATKOWYCH ATRAKCJI.

Wyjazdy wakacyjne organizujemy od początku istnienia Szkoły. Zorganizowaliśmy już około 20 obozów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze względu
na wysoki poziom treningów, wykwalifikowaną kadrę oraz bogaty program. Zapewniamy niezapomniane przeżycia w wyjątkowym miejscu i w wyjątkowym towarzystwie.

Zachęcamy do udziału i zapraszamy!

To wyjątkowa okazja treningowa i wypoczynkowa dla wszystkich ćwiczących, bez względu na poziom zaawansowania w treningu, dobra również dla tych, którzy chcieliby rozpocząć z nami naukę Tai Chi.

____________________________________________________________________

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE OBOZU TAI CHI – ROZŁOGI 2021
____________________________________________________________________

W tym roku obóz będzie składał się z dwóch pięciodniowych turnusów, kompletnych treningowo i polecanych dla osób z mniejszym doświadczeniem w Tai Chi. Większość osób wybierze właśnie taką opcję.
Można też pojechać na oba turnusy. Dłuższy wyjazd jest propozycją dla osób zaawansowanych, a jednocześnie pewnych tego, że faktycznie będą mogły uczestniczyć w pełnych 11 dniach obozu, od samego początku do końca. 

Terminy i ceny:
Wariant A. Pierwszych 5 dni: od 11 do 16 lipca 2021 r. – cena 1500 zł
(od niedzieli po południu do piątku po południu)
Wariant B. Ostatnich 5 dni: od 17 do 22 lipca 2021 r. – cena 1500 zł
(od soboty po południu do czwartku po południu)
Wariant C. Cały obóz – 11 dni: od 11 do 22 lipca 2021 r. – cena 2600 zł
(od niedzieli po południu do czwartku po południu)

Miejsce Letniego Obozu:
Nasz obóz już po raz dwunasty odbędzie się w przepięknym, zaprzyjaźnionym z nami ośrodku ROZŁOGI w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl.

Krótki film oprowadzający po ośrodku: 

Charakter wyjazdu:
Obóz będzie miał charakter typowo szkoleniowy i jak co roku będzie intensywny. W celu zapewnienia komfortu oraz niezaburzonej atmosfery zajęć zapraszamy
na Obóz tylko te osoby, które chcą ćwiczyć, bez osób towarzyszących, rodzin, dzieci i zwierząt. Ośrodek Rozłogi, do którego jedziemy po raz dwunasty, całkowicie spełnia
nasze oczekiwania. Dobre warunki, dwu/trzyosobowe pokoje, pub, restauracja, sala konferencyjna, duży namiot, basen, kort tenisowy, siłownia plenerowa, cisza i puszcza wokoło. I co niezwykle ważne, bardzo miła obsługa i wspaniała kuchnia wegetariańska, wegańska i mięsna.
Czeka Was dużo ciekawych treningów i doświadczeń, a wieczorami spotkania, wykłady, imprezy, filmy, pokazy, a przede wszystkim odpoczynek w pięknym otoczeniu i wśród życzliwych ludzi.

Opinie po wcześniejszych obozach:
http://szkolataichi.com/opinie-uczestnikow-obozow/

Zdjęcia z naszych letnich obozów:
https://www.flickr.com/photos/taichimariuszsroczynski/collections/72157634403837291/

INSTRUKTORZY I ORGANIZATORZY OBOZU TAI CHI – ROZŁOGI 2021

W tym roku zgromadziliśmy dla Was liczną i wyjątkową kadrę szkoleniową. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły.

Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Medytacji, Świadomym Ruchu – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi oraz innymi metodami dbania o ciało i umysł: Piotr Ziemba z Poznania, Radek Węglarz z Łodzi, Marek Wajsman z Izraela, Tomek Nowakowski i Anastasia Nowakowska z Polski, Ukrainy i USA, Monika Jędrzejewska i Maciej Panabażys z Iwli i Warszawy, Maciej Łukowski z Warszawy oraz Kamila Jagiełło, Mariusz Sroczyński i Jarosław Rawicki z TAI CHI STUDIO Warszawa.
Ponieważ żyjemy w czasach pandemii i musimy oczekiwać nieoczekiwanego, zastrzegamy sobie prawo do nieoczekiwanych zmian w kadrze naszego obozu. Jeśli któraś z wymienionych osób nie będzie mogła pojawić się na obozie, zapewnimy Wam innych instruktorów. Liczymy jednak na to, że wszystko potoczy się zgodnie z planami.

Film prezentujący większość kadry szkoleniowej na tegoroczny Obóz:

Dzięki tak unikalnej kadrze, możemy Wam zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem.

Uczyć się będziecie: Tai Chi stylu Yang i Wudang, różnych formy Chi Kung, w tym medycznego, Orbity Mikro i Makrokosmicznej, chińskiego Automasażu z elementami Akupresury, Medytacji Siedzącej i Stojącej, Pchających Dłoni i Zastosowań, podstaw Długiego i Krótkiego Kija, Kuli, Rulera. Miecza, Szabli. Poznacie dużo technik budujących szeroko pojętą świadomość ciała, w tym relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających, otwierających i uelastyczniających. Zapoznacie się z koncepcjami dbania o siebie. Poszerzycie również swoją wiedzę z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej. Dodatkowo poznacie techniki budowania świadomości ciała poprzez ruch w oparciu o metodę Feldenkraisa.

We wszystkich wyżej wymienionych tematach skupimy się przede wszystkim na krótkich, łatwych do omówienia w ciągu jednego/dwóch bloków treningowych zestawach ćwiczeń, które łatwo będzie zapamiętać i stosować samodzielnie w domu. 

Film z poprzedniego obozu m.in.  z wypowiedziami instruktorów oraz z przedstawieniem idei takich wyjazdów: 

Mariusz Sroczyński – organizator obozu, założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od prawie 30 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest jedynym reprezentantem Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od ponad 20 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku TAI CHI STUDIO. Na obozie będzie zajmował się sprawami organizacyjnymi oraz poprowadził zajęcia Tai Chi Yang i Wudang oraz wieczory filmowe.

Kamila Jagiełło – organizatorka obozu. Tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od 15 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską i łączy tę wiedzę z praktyką Tai Chi. Na obozie będzie zajmowała się sprawami organizacyjnymi, poprowadzi zajęcia z Chi Kungu medycznego, Tai Chi i Automasażu oraz wykłady nt. Klasycznej Medycyny Chińskiej.

Piotr Ziemba – trenuje chińskie sztuki walki od 1982 r. Prowadzi w Poznaniu Wielkopolską Szkołę Tradycyjnego Taijiquan i San Shou (taichi.com.pl). Zdobył kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Świata Kung Fu/Wu Shu. Ćwiczy Tai Chi Chuan styl Yang i Chen oraz Xing Yi Chuan. Współpracuje z AWF, wydziałem sinologii UAM oraz Polskim Teatrem Tańca. Na obozie będzie uczył: Pchających Dłoni, Miecza/Szabli, Chi Kung i metodologii Tai Chi.

Radosław Węglarz – absolwent AWF. Zaczął trenować Tai Chi w czasie studiów. W 2004 r. rozpoczął treningi Taoistycznego Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i medytację pod okiem najlepszych instruktorów. Przez ponad 3 lata prowadził zajęcia z tego stylu. Tai Chi Chuan uczył się u mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga. Od 2011 r. prowadzi Łódzką Szkołę Tai Chi (guangfu.pl). Na obozie będzie uczył: Chi Kung, wzmacniana ciała w Tai Chi, technik rozluźniających Fang Song i podstaw Kija.

Tomasz Nowakowski (hormetix.com) – zajmuje się edukacją zdrowotną, Tai Chi, Chi Kung i Jogą. Propaguje naturalne sposoby zachowania zdrowia i równowagi. Studiował Chi Kung w Chinach, Tai Chi w USA, Jogę w Indiach i medytację w Nepalu. Podróżnik, przewodnik turystyczny. Spędził ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach. Na obozie uczył: Primal Tao (Pierwotna Ścieżka), Yin Yang w Medytacji, zasad Tai Chi i Pchających Dłoni.

Anastasia Nowakowska (hormetix.com) – prowadzi wraz z Tomkiem szkołę. Rozpoczęła praktykę Jogi w 2005 r. u Andreya Lappy, jednego z najbardziej znanych nauczycieli Jogi w Rosji i całym wschodnim bloku. W Indiach kontynuowała naukę i otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy, gdzie wraz z miejscowymi mistrzami prowadziła zajęcia dla przyszłych nauczycieli Jogi z całego świata. Na obozie uczyła: metod Otwierania Ciała oraz Primal Tao (Pierwotna Ścieżka) i Yin Yang w Medytacji.

Jarosław Rawicki – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 10 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach, zgłębia różne chińskie formy pracy z ciałem. Gra w starożytną grę Go, jest też muzykiem. Na obozie będzie uczył: Jibengong i Song Gong (metod otwierania i rozluźniania ciała) oraz technik z Rulerem i Kulą Tai Chi.

z21120986qdddMonika Jędrzejewska – mediator, trener, terapeuta TSR i techniki terapii manualnej Bowena. Wraz z Maciejem Panabażysem jest certyfikowaną instruktorką Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również pracą z konfliktem oraz bajkami. Na obozie będzie uczyła: Orbity Mikrokosmicznej i Makrokosmicznej, Tan Tien Chi Kung oraz Analizy Ruchu (Laban Bartenief Movement System).

z21120986qdddMaciej Panabażys – wraz z Moniką Jędrzejewską, jest certyfikowanym instruktorem Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk (w tym Chi Kung i Medytacji) nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również rozwojową pracą z ciałem (Analiza Ruchu), oraz wykorzystaniem metafory. Jest autorem zbioru baśni szamańskich „Drzewo Światów”. Na obozie będzie uczył: Orbity Mikrokosmicznej i Makrokosmicznej, Tan Tien Chi Kung oraz Analizy Ruchu (Laban Bartenief Movement System).

Maciej Łukowski – jest nauczycielem Metody Feldenkraisa. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego i prowadzi regularne zajęcia Metodą Feldenkraisa dla osób z SM. Tai Chi zajmuje bardzo ważne miejsce w jego życiu. To właśnie dzięki praktyce Tai Chi odkrył pasję doskonalenia się poprzez ruch. Jest też muzykiem i uczy gry na bębnach djembe. Na obozie będzie prowadził lekcje świadomości poprzez ruch Metodą Feldenkraisa, m.in.: „Od centrum i do centrum”, „Lekcja latania” i „Otwórz klatkę piersiową, pozwól sobie na oddech”.

______________________________________________________________________

TRENINGI
Proponujemy sprawdzoną, atrakcyjną i efektywną formułę treningową. Treningi zorganizujemy w grupach podzielonych według stopnia zaawansowania. Stworzymy również grupę zupełnie początkującą. Przewidywany jest udział około 120 osób z podziałem na 6 grup. Każda grupa będzie miała treningi z wszystkimi zaproszonymi przez nas instruktorami i na wszystkie przygotowane przez nas tematy. Każdy uczestnik nauczy się konkretnego, zamkniętego w całość materiału, a przede wszystkim praktycznych w życiu codziennym metod dbania o swój komfort fizyczny i psychiczny. Główny program Obozu będzie realizowany w blokach 4 x 1h15min dziennie. Dla chętnych poranne, wieczorne i nocne treningi tematyczne, np.: sesje rozciągania, medytacje. Łącznie nawet do 8 godzin zajęć dziennie. W przerwach będzie czas na odpoczynek, korzystanie z atrakcji ośrodka i okolicy oraz spotkania, imprezy, wieczory filmowe, wykłady, prezentacje, ognisko, grill. Szczegółowy plan obozu powstaje pod koniec czerwca.

Film z obozu w 2018 r.:

Organizatorzy obozu zastrzegają sobie prawo do zmian w kadrze i tematach obozu, powstałych z przyczyn niezależnych.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA – COVID
Na obozie będziemy dostosowywać się do obowiązujących aktualnie wymogów i zasad bezpieczeństwa. Każdy z uczestników obozu zobowiązuje się do ich przestrzegania dla dobra własnego oraz innych osób.

Prawdopodobne jest, że przed wyjazdem będziemy wymagali od uczestników informacji o tym, czy są zaszczepieni lub negatywnego wyniku testu, w celu bezpiecznego zakwaterowania oraz planowania treningów. Wszyscy uczestnicy będą poinformowani mailowo o zasadach.

Na obóz mogą jechać tylko osoby zdrowe, bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej, bez podwyższonej temperatury, które nie mieszkały z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed obozem.

REGULAMIN OBOZU
regulamin obozu 2021

MIEJSCE OBOZU
Centrum Konferencyjno-Bankietowe “Rozłogi” położone jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od miejskiego zgiełku. To będzie nasz dwunasty obóz w Rozłogach. Wybraliśmy ten ośrodek, gdyż doskonale sprawdził się w ostatnich latach i z przyjemnością do niego wracamy. Zaspokaja naszą potrzebę odpoczynku na łonie przyrody oraz zapewnia odpowiednie warunki do treningów i szkoleń. Zakwaterowani będziemy w 50 wygodnych pokojach dwu- i trzyosobowych. Pokoje znajdują się w sześciu dużych, bardzo ładnych drewnianych domach całorocznych. W każdym wydzielono część wspólną (ze stołem, krzesłami, sofą i telewizorem) oraz część sypialną (pięć pokoi na dole i pięć na górze). Każdy pokój ma własną łazienkę.
Ośrodek jest doskonale przystosowany do naszych potrzeb treningowych: dużo płaskiego, pięknego terenu do treningu w plenerze, ogromna sala konferencyjna do naszej dyspozycji, zadaszone miejsca treningowe, duży namiot. Jest kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz odkryty basen. Sprzęt sportowy można wypożyczyć na miejscu. Na terenie ośrodka jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko, grill oraz wiele innych miejsc do odpoczynku. W głównym budynku znajduje się restauracja i pub czynny do ostatniego gościa. Na miejscu jest bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do internetu. Samochody można zaparkować wzdłuż ośrodka. Cały kompleks jest bezpieczny, ogrodzony i monitorowany.
Ośrodek jest w całości zarezerwowany tylko dla naszej grupy.

Dojazd we własnym zakresie

Drogą ekspresową z Warszawy jedziemy w stronę Białegostoku. Przed Białymstokiem jest zjazd na tranzyt, w stronę Augustowa. Warto tam zjechać, by objechać Białystok.

Do ośrodka prowadzi droga nr 65 z Białegostoku w kierunku Bobrownik (około 25 km). Po kilkunastu km na wysokości słupka z oznaczeniem „195 km”, przed miejscowością Dzierniakowo skręcamy w prawo w las, tak jak kieruje nas tablica informacyjna ośrodka Centrum Konferencyjno-Bankietowe ROZŁOGI. Tu będą nasze oznaczenia kierujące Was aż do recepcji ośrodka. Z Warszawy to około 230 km, czyli niecałe 3 godziny normalnej jazdy. :-)

Jeśli poinformujecie nas o wolnych miejscach w Waszych samochodach, pomożemy skontaktować Was z tymi osobami, które potrzebują transportu na obóz.

Informacje o cenie
W cenę obozu wliczone są: noclegi, trzy posiłki dziennie (do wyboru dieta wegetariańska, wegańska lub mięsna), wszystkie zajęcia (6 godz. zajęć podstawowych
i podobna ilość dodatkowych dziennie), wszystkie dodatkowe imprezy na obozie, a także ubezpieczenie NNW, obsługa i wykwalifikowana kadra instruktorów.
Nie płacicie również za: basen, kort tenisowy, sprzęt do tenisa, siłownię plenerową, internet.

Płatne na miejscu
Dodatkowe posiłki, przekąski i napoje (również alkoholowe) serwowane w pubie.

ZAPRASZAMY!

Osoby zainteresowane tym wyjazdem prosimy o kontakt mailowy na adres:
mariusz.sroczynski@szkoltataichi.com.

Oficjalne zapisy rozpoczniemy w pierwszej połowie maja. Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby, które zgłaszały nam chęć wyjazdu już wcześniej, ćwiczące w TAI CHI STUDIO.