Szkoła w mediach

Wywiad filmowy z Mariuszem Sroczyńskim – 2017 r.
Dzięki uprzejmości Fundacji Dantian Ruch i Zdrowie Dalekiego Wschodu.
„W poniższym odcinku powracamy do Chin, z których na całą Azję promieniowały tradycyjne sztuki walki i zdrowia. Sztuki te na na przestrzeni wieków przechodziły ewolucję, zmieniając się zależnie od potrzeb. Z czasem ich efektywność w walce, zastępowana była potrzebą utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego, a także samodoskonalenia. Między innymi o tej ewolucji porozmawiamy z naszymi znakomitymi gośćmi. Mariusz Sroczyński, założyciel i główny instruktor Tai Chi Studio w Warszawie, pokaże i opowie na czym polega trening z kulą, a także zaprezentuje elementy formy z mieczem i wachlarzem bojowym…” Z Piotrem Osuchem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej, porozmawiamy zarówno o tradycyjnych sztukach walki, jak i ich odmianach sportowych. Z kolei Andrzej Kalisz, instruktor yiquan, taijiquan i qigongu, pokaże i opowie na czym polega styl yiquan. A na koniec, z doktorem Marcinem Jacobym, sinologiem, menadżerem projektu Azja w Instytucie Adama Mickiewicza i autorem książki „Chiny bez makijażu”, porozmawiamy o takich Chinach, jakimi on je poznał, o różnicach między Chińczykami z kontynentu i z Tajwanu, a także o związkach języka chińskiego ze sztukami walki.”

Prasa – Wysokie Obcasy – 2019 r.
W lutowym wydaniu Wysokich Obcasów ukazał się artykuł o korzyściach zdrowotnych i nie tylko, wynikających z ćwiczenia Tai Chi. Autorka artykułu – Ewa Pągowska, rozmawia na ten temat z nauczycielami Tai Chi oraz lekarzami: między innymi z naszym nauczycielem Mariuszem Sroczyńskim.
Link do pełnej wersji artykułu:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100961,24411130,cwiczenia-tai-chi-sa-jak-brzydkie-kaczatko-ale-okazuje-sie.html?fbclid=IwAR22ALDr6Guam66S0lLqauKQDiplbxzJlSt0v_EvHZgOoX0a6K87tycwrqY&disableRedirects=true

Prasa – Forbes.pl – 2018 r.
Bardzo ciekawy wywiad jednego z najbardziej zaawansowanych uczniów naszej Szkoły. Jacek Koskowski ćwiczy u nas od 2006 r. i jest w Grupie Egzaminacyjnej przechodząc pełne szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu Chi Kung i Tai Chi. Oto, co na ten temat mówi w wywiadzie dla Forbes. Gratulacje Jacek:-)
Link do pełnej wersji artykułu:
https://www.forbes.pl/life/jacek-koskowski-o-tai-chi-i-wschodnich-sztukach-walki/pcdyntv?fbclid=IwAR0AYcxkQrvaIFTqz_Jeo8z64fWsprtR4Ug2qoc7RF4CLbCP7fRw3zfWZIU

Prasa – Dbam o zdrowie – 2017 r.
Artykuł autorstwa Agaty Then w formie kilku pytań do Mariusza Sroczyńskiego.

Wywiad radiowy – Radio Nowy Świat – 2017 r. 
„Obroń się sam – czy Tai Chi jest skuteczną sztuką walki” – rozmowa Marcina Małeckiego z Mariuszem Sroczyńskim
posłuchaj wywiadu

Wywiad radiowy – Radio Czwórka, 29 kwietnia 2017 r.
Wywiad z Mariuszem Sroczyńskim z okazji Światowego Dnia Tai Chi.
posłuchaj wywiadu

Wywiad radiowy – Radio Kampus, 25 kwietnia 2015 r. 
Wywiad z Mariuszem Sroczyńskim przeprowadzony z okazji Światowego Dnia Tai Chi, w przerwie treningu, który odbył się w Warszawie, na Polu Mokotowskim.
posłuchaj wywiadu

1_15

Wywiad z Mariuszem Sroczyńskim „Trzy sekrety dobrego wojownika” dostępny w internecie na www.bezego.pl – 2013 r.
Link do pełnej wersji artykułu:
http://bezego.com/2013/10/25/zasady-sztuki-walki-bez-walki-tai-chi-3-sekrety-dobrego-wojownika/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wywiad radiowy – Nasze Radio, 20 grudnia 2012 r.
Wywiad z Mariuszem Sroczyńskim przeprowadzony przez Monikę Waraczyńską z cyklu „Opowiem Wam moją historię”.
posłuchaj wywiadu

Wywiad z Mariuszem Sroczyńskim „Żyć świadomie” dostępny w internecie na www.pinezka.pl – 2005 r.
Link do pełnej wersji artykułu:
http://www.pinezka.pl/byl-sobie-czlowiek-arch/1759-zyc-swiadomie

Zapraszamy także na nasz kanał na YouTube: 
https://www.youtube.com/channel/UCL-RcexwfPfOZrxhaBrSSHg/videos?flow=grid&sort=dd&view=0