Obóz Tai Chi 2019

LETNI OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY JUŻ ZA NAMI…

Zdjęcia z obozu: https://www.flickr.com/photos/taichimariuszsroczynski/albums/72157710333332306


_____________________________________________________________________

PIĘKNE I SPRAWDZONE MIEJSCE. NIEZWYKŁA KADRA. NOWE, CIEKAWE TEMATY. DUŻO DODATKOWYCH ATRAKCJI.

Wyjazdy wakacyjne organizujemy od początku istnienia Szkoły. Zorganizowaliśmy już kilkanaście obozów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom treningów, wykwalifikowaną kadrę oraz bogaty program. Zapewniamy niezapomniane przeżycia w wyjątkowym towarzystwie.

To wyjątkowa okazja treningowa i wypoczynkowa dla wszystkich ćwiczących, bez względu na poziom zaawansowania w treningu, także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć z nami naukę Tai Chi. ______________________________________________________________________

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE MINIONEGO OBOZU TAI CHI 2019
______________________________________________________________________

Nasz obóz już po raz dziesiąty odbył się w przepięknym, zaprzyjaźnionym z nami ośrodku ROZŁOGI w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl.

Krótki film oprowadzający po ośrodku:
https://www.youtube.com/watch?v=vF9dzjcLliw&feature=youtu.be

 

 

 


INSTRUKTORZY I ORGANIZATORZY OBOZU 2019
W tym roku zgromadziliśmy dla Was liczną i wyjątkową kadrę szkoleniową – doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, Ukrainy, a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły.

Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Jodze, Medytacji – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi metodami dbania o ciało i umysł: Marek Wajsman z Jerozolimy, Piotr Ziemba z Poznania, Radek Węglarz z Łodzi, Tomasz Nowakowski ze Świata, Anastasia Nowakowska z Ukrainy oraz Kamila Jagiełło, Mariusz Sroczyński, Marcin Wojewoda i Jarosław Rawicki z TAI CHI STUDIO.

Film prezentujący kadrę szkoleniową:

Dzięki tak unikalnej kadrze, mogliśmy Wam zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem. Uczyliście się:
Tai Chi stylu Yang i Wudang, różnych formy Chi Kung, w tym najbardziej znanych (Osiem Kawałków Brokatu – Ba Duan Jin, Zabawa Pięciu Zwierząt – Wu Qin Xi, Zmiana Mięśni i Ścięgien – Yi Jin Jing,Dragon Dao Yin), chińskiego Automasażu i Akupresury, Pchających Dłoni i Zastosowań, Długiego i Krótkiego Kija, podstaw Miecza i Szabli Tai Chi, Medytacji siedzącej, stojącej i w ruchu, pandykulacji ciała, technik somatycznych, izometrycznych, relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających otwierających i uelastyczniających ciało i umysł. Poszerzyliście również swoją wiedzę teoretyczną z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej.

Mariusz Sroczyński – organizator obozu, założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od prawie 30 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest jedynym reprezentantem Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od 20 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku TAI CHI STUDIO. Na obozie zajmował się sprawami organizacyjnymi oraz poprowadził zajęcia z Mieczem oraz Tai Chi Yang i Wudang.

Kamila Jagiełło – organizatorka obozu. Tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO, zajmuje się sprawami koncepcyjnymi, wizerunkowymi i organizacyjnymi Szkoły. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od prawie 15 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską. Na obozie zajmowała się sprawami organizacyjnymi, poprowadziłą zajęcia z Tai Chi, Automasażu, Akupresury oraz wykłady.

Marek Wajsman – od 1990 r. prowadzi w Jerozolimie szkołę Tai Chi, Chi Kung i Aikido (taichiway.net). Założył tzw. Mountain Dojo i prowadzi treningi w przepięknych miejscach na wzgórzach Jerozolimy. Zakładał Izraelskie Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki. Prowadzi regularne zajęcia, kursy, szkolenia, współpracując z wieloma instruktorami i chińskimi mistrzami. Na obozie uczył: Formy z Kijem, Tai Chi, Pchających Dłoni, Chi Kung  – Zmiana Mięśni/Ścięgien oraz Medytacji.

Piotr Ziemba – trenuje chińskie sztuki walki od 1982 r. Prowadzi w Poznaniu Wielkopolską Szkołę Tradycyjnego Taijiquan i San Shou (taichi.com.pl). Zdobył kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Świata Kung Fu/Wu Shu. Ćwiczy Tai Chi Chuan styl Yang i Chen oraz Xing Yi Chuan. Współpracuje z AWF, wydziałem sinologii UAM oraz Polskim Teatrem Tańca. Na obozie uczył: Pchających Dłoni, Miecza, Chi Kung – Zabawa Pięciu Zwierząt, Krótkich Form Dwuosobowych i metodologii Tai Chi.

Tomasz Nowakowski (hormetix.com) – zajmuje się edukacją zdrowotną, Tai Chi, Chi Kung i Jogą. Propaguje naturalne sposoby zachowania zdrowia i równowagi. Studiował Chi Kung w Chinach, Tai Chi w USA, Jogę w Indiach i medytację w Nepalu. Podróżnik, przewodnik turystyczny. Spędził ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach. Na obozie uczył: Pandykulacji Ciała, Ćwiczeń Somatycznych i Izometrycznych, Medytacji, Chi Kung, Pchających Dłoni.

Anastasia Nowakowska (hormetix.com) – prowadzi wraz z Tomkiem szkołę. Rozpoczęła praktykę Jogi w 2005 r. u Andreya Lappy, jednego z najbardziej znanych nauczycieli Jogi w Rosji i całym wschodnim bloku. W Indiach kontynuowała naukę i otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy, gdzie wraz z miejscowymi mistrzami prowadziła zajęcia dla przyszłych nauczycieli Jogi z całego świata. Na obozie uczyła: metod Oczyszczania i Otwierania Ciała oraz Medytacji.

Radosław Węglarz – absolwent AWF. Zaczął trenować Tai Chi już w czasie studiów. W 2004 r. rozpoczął treningi Taoistycznego Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i medytację pod okiem najlepszych instruktorów. Przez ponad 3 lata prowadził zajęcia z tego stylu. Tai Chi Chuan uczył się u największych mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga. Od 2011 r. prowadzi Łódzką Szkołę Tai Chi (taichi-lodz.pl). Na obozie uczył: Formy Tai Chi stylu Wudang i Kija.

Marcin Wojewoda – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 8 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach oraz głęboko studiuje starożytne formy pracy z ciałem powiązane z Tai Chi. Na obozie uczył: różnych metod treningowych Tai Chi oraz Chi Kung – Dragon Dao Yin.

Jarosław Rawicki – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 10 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach, zgłębia różne chińskie formy pracy z ciałem. Gra w starożytną grę Go, jest też muzykiem. Na obozie uczył: Chi Kung – Osiem Kawałków Brokatu, Tai Chi Ruler, Tai Chi Wudang.

______________________________________________________________________

MIEJSCE OBOZU
Centrum Konferencyjno-Bankietowe “Rozłogi” położone jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od miejskiego zgiełku.
To był nasz dziesiąty obóz w Rozłogach. Wybraliśmy ten ośrodek, gdyż doskonale sprawdził się w ostatnich latach i z przyjemnością do niego wracamy. Zaspokaja naszą potrzebę odpoczynku na łonie przyrody oraz zapewnia odpowiednie warunki do treningów i szkoleń. Zakwaterowani będziemy w 50 wygodnych pokojach dwu- i trzyosobowych (dwuosobowe przeznaczone będą przede wszystkim dla par). Pokoje znajdują się w sześciu dużych, bardzo ładnych drewnianych domach całorocznych. W każdym wydzielono część wspólną (ze stołem, krzesłami, sofą i telewizorem) oraz część sypialną (pięć pokoi na dole i pięć na górze). Każdy pokój ma własną łazienkę. Ośrodek jest doskonale przystosowany do naszych potrzeb treningowych: dużo płaskiego, pięknego terenu do treningu w plenerze, ogromna sala konferencyjna do naszej dyspozycji, zadaszone miejsca treningowe, duży namiot. Jest kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz odkryty basen. Sprzęt sportowy można wypożyczyć na miejscu. Na terenie ośrodka jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko, grill oraz wiele innych miejsc do odpoczynku. W głównym budynku znajduje się restauracja i pub czynny do ostatniego gościa. Samochody można zaparkować wzdłuż ośrodka. Cały kompleks jest bezpieczny, ogrodzony i monitorowany. Ośrodek jest w całości zarezerwowany tylko dla naszej grupy. Na miejscu jest bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do internetu. Domki i teren ośrodka zobaczyć możecie na stronie ośrodka: www.ckbrozlogi.pl