Tai Chi Wudang Poland

W Polsce styl Wudang Tai Chi pojawił się dopiero w 2016 roku i można się go uczyć tylko w naszej Szkole. Na zaproszenie TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego i TAI CHI STUDIO we wrześniu 2016 roku przyjechał do Warszawy taoistyczny mnich i mistrz tego stylu – Zhou Xuan Yun i od tego czasu nasza Szkoła nawiązała regularną współpracę i jako jedyna w Europie reprezentuje mistrza Zhou Xuan Yuna , jego organizację Daoist Gate Wudang Arts oraz jego przekaz.
dsc_6727_snapseed

Nasza Szkoła od ponad 20 lat (od 1997) naucza tradycyjnego stylu Yang Tai Chi Chuan, ale współpraca z Mistrzem, który reprezentuje legendarny styl Tai Chi Wudang jest zwieńczeniem naszych potrzeb i poszukiwań związanych ze zgłębianiem tej niezwykłej sztuki. Tym bardziej, że Mistrz uczył się, a potem sam był nauczycielem w kolebce tego stylu, taoistycznych świątyniach w górach Wudang 

Do tej współpracy przygotowywaliśmy się bardzo pieczołowicie. Bardzo szybko nawiązała się głęboka nić porozumienia między nami i Mistrzem, która zaowocowała tym, że już rok później staliśmy się jego oficjalnym przedstawicielem , a jednoczesnie Szkołą do której bardzo lubi przyjeżdżać i którą bardzo chwali za entuzjazm w zgłębianiu tej sztuki.

Od 2016 roku uczymy stylu Wudang Tai Chi Chuan w TAI CHI STUDIO. Regularne zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu. Organizujemy też warsztaty weekendowe i szkolenia wyjazdowe.
Treningi prowadzi
Mariusz Sroczyński, założyciel naszej Szkoły, instruktor z ponad 30 letnim doświadczeniem.
W prowadzeniu zajęć, Szkoły oraz  promowaniu Tai Chi Wudang pomaga mu jego żona Kamila Jagiełło..

Mistrz Zhou Xuan Yun. przyjeżdża do nas regularnie, raz/dwa razy w roku na kilkudniowe szkolenia, w których uczestniczą uczniowie naszej Szkoły oraz osoby zainteresowane tym unikalnym stylem z całej Polski, Europy i Świata: Holandii, Anglii, Litwy, Portugalii, Szwecji, Niemiec, Węgier i Izraela. Za każdym razem w warsztatach bierze udział ponad 100 osób.

Pod Jego okiem poznawaliśmy krótką (28 ruchów) i długą (108 ruchów) formę Tai Chi Wudang, Miecz Tai Chi Wudang, Pchające Dłonie, Medytację Zhan Zhuang, Chi Kung Czterech Pór Roku, Chi Kung dla Zachowania Zdrowia, słuchaliśmy wykładów o Tai Chi, Chi Kung, Taoizmie, Świątyniach Taoistycznych i księdze Tao Te Ching. Odwiedzaliśmy Szkoły Sztuk Walki, organizowaliśmy otwarte wykłady i pokazy (np. w Muzeum Azji i Pacyfiku).

W ramach nauki stylu Wudang współpracują z nami jeszcze dwie szkoły: Szkoła Tai Chi Guangfu Radosława Weglarza i Family Fight Club Legion Przemysława Danowskiego.

Kolejny przyjazd Mistrza do Polski planujemy na jesień 2020 roku. Tematem będzie kontynuacja nauki formy Miecza Tai Chi Wudang oraz korekta i zastosowania bojowe Długiej Formy Tai Chi Wudang.

Zapraszamy wszystkich chętnych zgłębianiem tego niezwykłe unikalnego stylu do kontaktu z nami: mariusz.sroczynski@szkolataichi.com.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku „TAI CHI Wudang Poland” zadedykowany promocji stylu Wudang.

Tutaj znajdziecie galerię zdjęć ze wszystkich wydarzeń z Mistrzem.

Tutaj znajdziecie profil na Youtubie z filmami szkoleniowymi, reklamowymi i pamiątkowymi.

Przy współpracy z Grzegorzem Puławskim ze Skrzat Produkcja i Martą Petryk z POKA LOKA films nagrywaliśmy materiały reklamowe i filmy pamiątkowe z warsztatów.

Poniżej znajdziecie niektóre efekty naszej współpracy, czyli relacje filmowe z dotychczasowych warsztatów oraz tzw. Making of, czyli film o tym jak powstają nasze filmy.