Tai Chi Wudang Poland

W Polsce styl Wudang Tai Chi pojawił się dopiero w 2016 roku i w pełni można się go uczyć tylko w naszej Szkole. Na zaproszenie TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego i TAI CHI STUDIO we wrześniu 2016 roku przyjechał do Warszawy taoistyczny mnich i mistrz tego stylu – Zhou Xuan Yun i od tego czasu nasza Szkoła nawiązała regularną współpracę i jako jedyna w Europie pod nazwą TAI CHI WUDANG POLAND – DAOIST GATE reprezentuje mistrza Zhou Xuan Yuna , jego organizację Daoist Gate Wudang Arts oraz jego przekaz.
dsc_6727_snapseed

Nasza Szkoła od ponad 25 lat (od 1997) naucza tradycyjnego stylu Yang Tai Chi Chuan, ale współpraca z Mistrzem, który reprezentuje legendarny styl Tai Chi Wudang jest zwieńczeniem naszych potrzeb i poszukiwań związanych ze zgłębianiem tej niezwykłej sztuki. Tym bardziej, że Mistrz uczył się, a potem sam był nauczycielem w kolebce tego stylu, taoistycznych świątyniach w górach Wudang 

Do tej współpracy przygotowywaliśmy się bardzo pieczołowicie. Bardzo szybko nawiązała się głęboka nić porozumienia między nami i Mistrzem, która zaowocowała tym, że już rok później staliśmy się jego oficjalnym przedstawicielem , a jednocześnie Szkołą do której bardzo lubi przyjeżdżać i którą bardzo chwali za entuzjazm w zgłębianiu tej sztuki.

Od 2016 roku uczymy stylu Wudang Tai Chi Chuan w TAI CHI STUDIO. Regularne zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu. Organizujemy też warsztaty weekendowe, szkolenia wyjazdowe i obozy.
Treningi prowadzi
Mariusz Sroczyński, założyciel naszej Szkoły, instruktor z ponad 35 letnim doświadczeniem.
W prowadzeniu zajęć, Szkoły oraz  promowaniu Tai Chi Wudang pomaga mu jego żona Kamila Jagiełło..

Mistrz Zhou Xuan Yun. przyjeżdża do nas regularnie, raz/dwa razy w roku na kilkudniowe szkolenia i letnie obozy, w których uczestniczą uczniowie naszej Szkoły oraz osoby zainteresowane tym unikalnym stylem z całej Polski, Europy i Świata: Holandii, Anglii, Litwy, Portugalii, Szwecji, Niemiec, Węgier i Izraela. Za każdym razem w warsztatach bierze udział ponad 100 osób.

Pod Jego okiem poznawaliśmy krótką (28 ruchów) i długą (108 ruchów) formę Tai Chi Wudang, formę Tai Yi 5 Elementów, formę Tai Chi 13 Postaw, Miecz Tai Chi Wudang, Pchające Dłonie, Zastosowania Bojowe, Medytację Stojącą Zhan Zhuang, Chi Kung Czterech Pór Roku, Chi Kung dla Zachowania Zdrowia oraz styl Bagua Zhang. Słuchaliśmy wykładów o Tai Chi, Chi Kung, Taoizmie, Świątyniach Taoistycznych i księdze Tao Te Ching. Odwiedzaliśmy Szkoły Sztuk Walki, organizowaliśmy otwarte wykłady i pokazy (np. w Muzeum Azji i Pacyfiku).

W ramach nauki stylu Wudang współpracują z nami jeszcze dwie szkoły w Polsce i jedna na Węgrzech: Szkoła Tai Chi Guangfu – Radosława Weglarza,  Family Fight Club Legion – Przemysława Danowskiego, Aranyvirág Taoista Iskola – Golden Flower Daoist School – Ancsa Eredics. Jest też kilka grup rozsianych po całej Polsce, które spotykają się regularnie, by ćwiczyć ten styl.

Kolejny przyjazd Mistrza do Polski planujemy pod koniec wakacji 2024 roku.

Zapraszamy wszystkich chętnych zgłębianiem tego niezwykłe unikalnego stylu do kontaktu z nami: mariusz.sroczynski@szkolataichi.com.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku „TAI CHI Wudang Poland” zadedykowany promocji stylu Wudang.

Tutaj znajdziecie galerię zdjęć ze wszystkich wydarzeń z Mistrzem.

Tutaj znajdziecie profil na Youtubie z filmami szkoleniowymi, reklamowymi i pamiątkowymi.

Przy współpracy z Grzegorzem Puławskim ze Skrzat Produkcja i Martą Petryk z POKA LOKA films nagrywaliśmy materiały reklamowe i filmy pamiątkowe z warsztatów.

Poniżej znajdziecie niektóre efekty naszej współpracy, czyli relacje filmowe z dotychczasowych warsztatów oraz tzw. Making of, czyli film o tym jak powstają nasze filmy.