Materiały szkoleniowe

MATERIAŁY SZKOLENIOWE PO NASZYCH LETNICH OBOZACH TAI CHI

Co roku zapraszamy na obóz liczną i wyjątkową kadrę szkoleniową. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, USA, Ukrainy, Węgier a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły. Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Medytacji, Świadomym Ruchu – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi oraz innymi metodami dbania o ciało i umysł.

Dzięki tak unikalnej kadrze, możemy zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem: Tai Chi stylu Yang, Wudang i Pekińskiego, różnych formy Chi Kung, w tym medycznego, Orbity Mikro i Makrokosmicznej, chińskiego Automasażu z elementami Akupresury dla zdrowych oczu, Medytacji Siedzącej i Stojącej, Pchających Dłoni i Zastosowań, podstaw Długiego i Krótkiego Kija, Kuli, Rulera. Miecza, Szabli. Uczestnicy mogą poznawać mnóstwo technik budujących szeroko pojętą świadomość ciała, w tym relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających, otwierających i uelastyczniających. Prezentujemy różne koncepcje dbania o siebie oraz wiedzę z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej. Dodatkowo techniki budowania świadomości ciała poprzez ruch n.p. w oparciu o metodę Feldenkraisa.

We wszystkich wyżej wymienionych tematach skupiamy się przede wszystkim na krótkich, łatwych do omówienia w ciągu jednego/dwóch bloków treningowych zestawach ćwiczeń, które łatwo zapamiętać i stosować samodzielnie w domu.

FILMY SZKOLENIOWE

Po obozach, chcąc ułatwić uczestnikom zapamiętanie poznawanych tematów, wysyłamy opisy w formie pdf, linki do materiałów w internecie oraz nagrywamy filmy, na których wszyscy instruktorzy prezentują w skrótowy sposób to, czego uczyli na obozie.

Poniżej filmy z kilku ostatnich lat.

Obóz 2023
Na filmie znajduje się kilkanaście prezentacji, w poniższej kolejności: Forma Tai Chi Bafa WUbu (Ośmiu Metod i Pięciu Kroków) – Mariusz Sroczyński, Chi Kung Baduajin (Osiem Kawałków Brokatu) – Jarek Rawicki, Chi Kung San Dan Tien (Trzy Dan Tien) – Radosław Węglarz, Wujigong (Pierwotny Chi Kung) – Maciej Panabażys, Chi Kung Kuli Tai Chi – Rafał Szulkowski, Fang Song Gong (Techniki Rozluźniające) – Radosław Węglarz, Tensegracja na bazie technik z formy Tai Chi 24 – Jarek Rawicki, Otwieranie Ciała i Zdrowe Stawy – Anastazja i Tomek Nowakowscy, Wzmacnianie Struktury – Robert Kopyt, Pchające Ręce – Marek Wajsman, Pchające Ręce – Rafał Szulkowski, Pchające Ręce – Tomek Nowakowski, Podstawy Treningu z Mieczem – Rafał Szulkowski, Podstawy Treningu z Kijem – Marek Wajsman, Forma z Kijem (Staff Shing You Form) – Marek Wajsman.

Obóz 2022
Na filmie znajduje się kilkanaście prezentacji: Chi Kung Ren Di Tian – Mariusz Sroczyński, Chi Kung Trzy Dan Tien – Radosław Węglarz, 13 Luohan Qigong – Marek Wajsman, Chi Kung Kuli Tai Chi – Rafał Szulkowski, 12 Tang Shou – Marek Wajsman, Tai Chi Wudang I część (widok z przodu i z tyłu) – Mariusz Sroczyński, Podstawy Treningu z Kijem – Rafał Szulkowski, Podstawy Treningu z Kijem – Radosław Węglarz, Podstawy Treningu z Mieczem – Rafał Szulkowski, Kształty Stabilne – Maciej Panabażys, Techniki Otwierania Ciała – Anastazja Nowakowska.

Obóz 2021
Na filmie znajduje się kilkanaście prezentacji w następującej kolejności: Chi Kung Ren Di Tian (Człowiek, Ziemia, Niebo) i Tai Chi Bafa Wubu (Osiem Metod, Pięć Kroków) – Mariusz Sroczyński, Chi Kung Yi Jin Jing (Transformacja Tkanek Miękkich) i Shing Yi Short Stick (Krótki Kij) – Marek Wajsman, Mawangdui Dao Yin (Ćwiczenia Rozciągające z Jedwabnego Zwoju z Mawangdui) i Yang Tai Chi Dao (Szabla Tai Chi stylu Yang) – Piotr Ziemba, Chi Kung San Dan Tien (Trzy Centra) i Wu Tai Chi Fang Song (Ćwiczenia Rozluźniające) – Radosław Węglarz, Otwieranie-Rozluźnianie-Struktura – Jarosław Rawicki, Chi Kung Tan Tien i Laban Bartenief Movement System (Analiza Ruchu) – Maciej Panabażys.

Obóz 2020
Na filmie znajduje się kilkanaście prezentacji: Tai Chi forma 10-ruchowa (przód i tył) – Mariusz Sroczyński, Tai Chi Wudang I część (przód) – Jarek Rawicki i (tył) – Radosław Węglarz, wybrane ćwiczenia Dao Yin – Piotr Ziemba, ćwiczenia rozluźniające Song Gong – Tomek Nowakowski, Chi Kung Osiem Kawałków Brokatu – Jarek Rawicki, Chi Kung Sześć Uzdrawiających Dźwięków – Monika Jędrzejewska, Orbita Mikrokosmiczna – Maciej Panabażys, podstawy treningu z kijem – Radosław Węglarz, fragment formy Tai Chi z kijem – Radosław Węglarz, Chi Kung miecza – Piotr Ziemba, podstawy treningu z mieczem – Piotr Ziemba, fragment formy Miecza Tai Chi Wudang (przód i tył) – Mariusz Sroczyński.

Obóz 2019
Na filmie znajdują się wszystkie formy i ćwiczenia nauczane na obozie w 2019 r. Umieszczone są one w kolejności chronologicznej, zaczynając od tego co robiliśmy na rozgrzewce (Medytacja, Chi Kung, Tai Chi), przez wszystkie formy Dao Yin i Chi Kung (Dragon Dao Yin, Zabawy Pięciu Zwierząt, Yi Jin Jing, Osiem Kawałków Brokatu), Slow High Intensity Training, formę Wudang – I część (widok z przodu i z tyłu), ćwiczenia wstępne do krótkiego i długiego kija oraz miecza, a na koniec fragment formy Qi Mei Gun, cała forma z krótkim kijem i z długim kijem.