Mistrz Wudang – Zhou Xuan Yun

BIOGRAFIA

Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun
(wym. ang. “Joh Sh-wen Yoon”, wym. polska „Dżou Szłen Jun”) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan. W wieku 13 lat, rodzice posłali go w Góry Wudang, które są źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walki (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng.

Wszyscy, którzy trenują w Górach Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie. Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują w Górach Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.

W wieku 16 lat Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego oraz zaczął studia filozofii taoistycznej i praktyki duchowe.

Xuan Yun pozostaje jedynym adeptem Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego.Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii. Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富 Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长).

W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz rozwijał nowe umiejętności.

Obecnie Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA. Mieszka pod Bostonem w New Hampshire, gdzie wybudował Daoist Gate Centre Xuan Ju. To miejsce wielu weekendowych i tygodniowych warsztatów oraz odosobnień, w tym intensywnych, miesięcznych programów szkoleniowych. Mistrz naucza w nim Taijiquan i Qigong, a także tradycyjnego Wudang Kung fu i broni, Xing Yi Quan i Bagua Quan. Celem jest także promowanie zrozumienia kulturowego Wschodu i Zachodu poprzez organizowanie seminariów na temat tradycyjnej filozofii taoistycznej, medycyny, muzyki i rytuałów.
Mistrz pracuje także nad materiałami dydaktycznymi na DVD i w internecie obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Chi Kung itd.

Jest jedynym adeptem sztuk walki Wudang, który jednocześnie przeszedł pełne tradycyjne szkolenie na mnicha taoistycznego, a obecnie mieszka i naucza poza Chinami. Co roku latem organizuje wyjazd szkoleniowy do Chin.

Prywatnie, Xuan Yun lubi wędrówki, gra na flecie bambusowym. Jest dobrym kucharzem.

Mistrz od ponad 20 lat propaguje style Wudang, prowadząc warsztaty i nauczając w wielu miejscach w USA, a także w ponad 25 krajach na świecie, w tym w od 2016 r. w Polsce.

W 2016 roku TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego nawiązała oficjalną współpracę z Mistrzem i prowadzoną przez niego organizacją Daoist Gate Wudang ArtsMistrz przyjechał wtedy po raz pierwszy do Europy, do naszej Szkoły właśnie. Od tego czasu przyjeżdża regularnie (raz/dwa razy w roku) na warsztaty i obozy. Obie strony są bardzo zadowolone z tej ścisłej współpracy.

Nasza Szkoła jest oficjalnym przedstawicielem Mistrza w Polsce, a nasz instruktor Mariusz Sroczyński oficjalnym nauczycielem tego stylu.

pobrane

Strona Mistrza: