Mistrz Wudang – Zhou Xuan Yun

BIOGRAFIA

Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun
(wym. ang. “Joh Sh-wen Yoon”, wym. polska „Dżou Szłen Jun”) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan. W wieku 13 lat, rodzice posłali go w Góry Wudang, które są źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walki (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng.

Wszyscy, którzy trenują w Górach Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie. Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują w Górach Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.

W wieku 16 lat Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego oraz zaczął studia filozofii taoistycznej i praktyki duchowe.

Xuan Yun pozostaje jedynym adeptem Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego.Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii. Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富 Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长).

W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz rozwijał nowe umiejętności.

Ostatnio Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA. Mieszka w Bostonie, naucza Kung Fu Wudang, buduje Ośrodek Sztuk Taoistycznych pod Bostonem w New Hampshire, pracuje nad materiałami dydaktycznymi na DVD obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Chi Kung itd. Od 20 lat propaguje style Wudang, prowadząc warsztaty i nauczając w ponad 25 krajach.

Jest jedynym adeptem sztuk walki Wudang, który jednocześnie przeszedł pełne tradycyjne szkolenie na mnicha taoistycznego, a obecnie mieszka i naucza poza Chinami. Co roku latem organizuje wyjazd szkoleniowy do Chin.

Prywatnie, Xuan Yun lubi wędrówki, gra na flecie bambusowym. Jest dobrym kucharzem.

W 2016 roku TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego nawiązała oficjalną współpracę z Mistrzem i prowadzoną przez niego organizacją Daoist Gate WudangMistrz przyjechał wtedy po raz pierwszy do Europy, do naszej Szkoły właśnie. Od tego czasu przyjeżdża regularnie (raz/dwa razy w roku) i obie strony są bardzo zadowolone z tej ścisłej współpracy.

Nasza Szkoła jest oficjalnym przedstawicielem Mistrza w Polsce, a nasz instruktor Mariusz Sroczyński oficjalnym nauczycielem tego stylu.

 

 

pobrane

Strona Mistrza:
www.DaoistGate.com