Obóz Tai Chi 2020

OBÓZ TAI CHI NASZEJ SZKOŁY 
Informujemy, że zamknęliśmy zapisy na nasz Obóz. Mamy komplet:-)
Z wszystkimi osobami, które się zapisały skontaktujemy się mailowo.

LETNI OBÓZ TAI CHI – ROZŁOGI 2020
PIĘKNE I SPRAWDZONE MIEJSCE. LICZNA I NIEZWYKŁA KADRA.
NOWE, CIEKAWE TEMATY. DUŻO DODATKOWYCH ATRAKCJI.

Terminy Letniego Obozu:
Wariant A. Cały wyjazd: od 9 do 18 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do soboty po południu)
Wariant B. Pierwsza połowa: od 9 do 13 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do poniedziałku po południu)
Wariant C. Druga połowa: od 14 do 18 lipca 2020 r.
(od wtorku przed południem do soboty po południu)

Miejsce Letniego Obozu: Ośrodek „ROZŁOGI” koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl

Ceny Letniego Obozu:
Cena wariantu A (prawie 10 dni): 2200 zł za wszystko (pobyt, wyżywienie, treningi, wykłady, imprezy, ubezpieczenie).
Cena wariantu B lub C (prawie 5 dni): 1300 zł za wszystko (pobyt, wyżywienie, treningi, wykłady, imprezy, ubezpieczenie).

Nasze Letnie Obozy to największe wydarzenie treningowe roku. Wyjątkowe i ważne. Skupia prawie całą szkołę, dziesięcioosobową międzynarodową kadrę i pełne jest unikalnych tematów zajęć, wykładów i zdarzeń.

W tym roku kadra jest bardzo liczna i urozmaicona, obóz trochę dłuższy niż zwykle i z dwoma dodatkowymi wariantami skróconymi. 

Poniżej szczegółowe informacje na temat obozu oraz przedstawienie kadry, filmy z poprzednich obozów, zdjęcia, opisy zajęć itd.

______________________________________________________________________

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE OBOZU TAI CHI 2020
______________________________________________________________________

Wyjazdy wakacyjne organizujemy od początku istnienia Szkoły. Zorganizowaliśmy już kilkanaście obozów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom treningów, wykwalifikowaną kadrę oraz bogaty program. Zapewniamy niezapomniane przeżycia w wyjątkowym towarzystwie.

To wyjątkowa okazja treningowa i wypoczynkowa dla wszystkich ćwiczących, bez względu na poziom zaawansowania w treningu, także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć z nami naukę Tai Chi.

Nasz obóz już po raz jedenasty odbędzie się w przepięknym, zaprzyjaźnionym z nami ośrodku ROZŁOGI w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, koło Białegostoku www.ckbrozlogi.pl.

Pod tym linkiem znajdziecie krótki film oprowadzający po ośrodku:

INSTRUKTORZY I ORGANIZATORZY OBOZU 2020

W tym roku zgromadziliśmy dla Was najliczniejszą i wyjątkową kadrę szkoleniową – doświadczeni instruktorzy z Polski, Izraela, Ukrainy, a również najbardziej zaawansowani adepci naszej Szkoły.

Nasza Kadra to specjaliści w Tai Chi, Chi Kung, Jodze, Medytacji – zajmujący się od lat tradycyjnymi chińskimi metodami dbania o ciało i umysł: Piotr Ziemba z Poznania, Radek Węglarz z Łodzi, Tomasz Nowakowski i Anastasia Nowakowska z Polski, Ukrainy i USA, Monika Jędrzejewska i Maciej Panabażys z Iwli i Warszawy oraz Kamila Jagiełło, Mariusz Sroczyński i Jarosław Rawicki z TAI CHI STUDIO Warszawa.

Oczywiście biorąc pod uwagę sytuacją z pandemią, kadra może się zmienić.

Film prezentujący większość kadry szkoleniowej na tegoroczny Obóz: 

Dzięki tak unikalnej kadrze, będziemy mogli Wam zaproponować bogactwo wiedzy, bodźców i doświadczeń w zakresie Tai Chi, Chi Kung i innych form świadomej pracy z ciałem.

Uczyć się będziecie: Tai Chi stylu Yang i Wudang, różnych formy Chi Kung (w tym najbardziej znanych: Osiem Kawałków Brokatu – Ba Duan Jin, Zabawa Pięciu Zwierząt – Wu Qin Xi, Zmiana Mięśni i Ścięgien – Yi Jin Jing, Chi Kung Sześciu Dźwięków – Liu Zi Jue), Orbity Mikrokosmicznej, chińskiego Automasażu i Akupresury, Medytacji Siedzącej i Stojącej, Pchających Dłoni i Zastosowań, Długiego i Krótkiego Kija, podstaw Miecza. Poznacie dużo technik budujących szeroko pojętą świadomość ciała, w tym relaksacyjnych, oddechowych, energetycznych, oczyszczających, wzmacniających, otwierających i uelastyczniających. Poznacie teorię Czterech Pustek. Poszerzycie również swoją wiedzę teoretyczną z zakresu Klasycznej Medycyny Chińskiej. Poznacie techniki budowania świadomości ciała poprzez ruch.

Film z poprzedniego obozu z wypowiedziami instruktorów oraz z przedstawieniem idei takich wyjazdów: 

Mariusz Sroczyński – organizator obozu, założyciel i główny instruktor Szkoły. Ćwiczy od prawie 30 lat. Uczył się u największych mistrzów Chi Kung i Tai Chi stylu Yang, Wudang, Chen, Wu, Hulei oraz I-Liq Chuan. Jest jedynym reprezentantem Daoist Gate Wudang w Europie. Prowadzi od ponad 20 lat Szkołę TAI CHI, a od 2015 roku TAI CHI STUDIO. Na obozie będzie zajmował się sprawami organizacyjnymi oraz poprowadzi zajęcia z Mieczem oraz Tai Chi Yang i Wudang.

Kamila Jagiełło – organizatorka obozu. Tworzy wraz z Mariuszem Szkołę i TAI CHI STUDIO, zajmuje się sprawami koncepcyjnymi, wizerunkowymi i organizacyjnymi Szkoły. Ćwiczy Tai Chi i Chi Kung od prawie 15 lat. Należy do tzw. Grupy Egzaminacyjnej, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach. Studiuje Klasyczną Medycynę Chińską. Na obozie będzie zajmowała się sprawami organizacyjnymi, poprowadzi zajęcia z Automasażu i Akupresury oraz wykłady.

Piotr Ziemba – trenuje chińskie sztuki walki od 1982 r. Prowadzi w Poznaniu Wielkopolską Szkołę Tradycyjnego Taijiquan i San Shou (taichi.com.pl). Zdobył kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Świata Kung Fu/Wu Shu. Ćwiczy Tai Chi Chuan styl Yang i Chen oraz Xing Yi Chuan. Współpracuje z AWF, wydziałem sinologii UAM oraz Polskim Teatrem Tańca. Na obozie będzie uczył: Pchających Dłoni, Miecza, Chi Kung – Zabawa Pięciu Zwierząt i metodologii Tai Chi.

Tomasz Nowakowski (hormetix.com) – zajmuje się edukacją zdrowotną, Tai Chi, Chi Kung i Jogą. Propaguje naturalne sposoby zachowania zdrowia i równowagi. Studiował Chi Kung w Chinach, Tai Chi w USA, Jogę w Indiach i medytację w Nepalu. Podróżnik, przewodnik turystyczny. Spędził ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach. Na obozie będzie uczył: Pandykulacji Ciała, Ćwiczeń Somatycznych i Izometrycznych, HIT, Czterech Pustek, Medytacji, Chi Kung, Pchających Dłoni.

Anastasia Nowakowska (hormetix.com) – prowadzi wraz z Tomkiem szkołę. Rozpoczęła praktykę Jogi w 2005 r. u Andreya Lappy, jednego z najbardziej znanych nauczycieli Jogi w Rosji i całym wschodnim bloku. W Indiach kontynuowała naukę i otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy, gdzie wraz z miejscowymi mistrzami prowadziła zajęcia dla przyszłych nauczycieli Jogi z całego świata. Na obozie będzie uczyła: metod Otwierania Ciała oraz  Czterech Pustek i Medytacji.

Radosław Węglarz – absolwent AWF. Zaczął trenować Tai Chi już w czasie studiów. W 2004 r. rozpoczął treningi Taoistycznego Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i medytację pod okiem najlepszych instruktorów. Przez ponad 3 lata prowadził zajęcia z tego stylu. Tai Chi Chuan uczył się u największych mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga. Od 2011 r. prowadzi Łódzką Szkołę Tai Chi (guangfu.pl). Na obozie będzie uczył: Formy Tai Chi stylu Wudang i Kija.

Jarosław Rawicki – zaawansowany uczeń naszej Szkoły, należący do tzw. Grupy Egzaminacyjnej. Zdał egzamin na II poziom zaawansowania w Tai Chi. Ćwiczy od 10 lat. Bierze aktywny udział w działalności Szkoły, prowadzi zajęcia, uczestniczy w pokazach, zgłębia różne chińskie formy pracy z ciałem. Gra w starożytną grę Go, jest też muzykiem. Na obozie będzie uczył: Chi Kung – Osiem Kawałków Brokatu, Tai Chi Wudang oraz ciszy i wizualizacji w Tai Chi.

z21120986qdddMonika Jędrzejewska – mediator, trener, terapeuta TSR i techniki terapii manualnej Bowena. Wraz z Maciejem Panabażysem jest certyfikowaną instruktorką Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również pracą z konfliktem oraz bajkami. Na obozie będzie uczyła: Orbity Mikrokosmicznej, Chi Kungu Dźwiękowego, Medytacji.

z21120986qdddMaciej Panabażys – wraz z Moniką Jędrzejewską, jest  certyfikowanym instruktorem Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk (w tym Chi Kung i Medytacji) nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również rozwojową pracą z ciałem (Analiza Ruchu), oraz wykorzystaniem metafory. Jest autorem zbioru baśni szamańskich „Drzewo Światów”. Na obozie będzie uczył: Orbity Mikrokosmicznej,Chi Kungu Dźwiękowego, Medytacji.

UWAGA! Jest możliwe, że z powodu panującej sytuacji pandemicznej nie wszystkim instruktorom uda się dotrzeć na obóz, a już na pewno nie wszyscy instruktorzy będą na całym obozie. Program szkoleniowy będzie jednak przygotowany w taki sposób, by każdy uczestnik bez względu na to, czy przyjedzie na pierwszą część obozu, drugą, czy na całość, wyjechał wypoczęty, zadowolony i z kompletnym programem szkoleniowym. 

______________________________________________________________________

CHARAKTER OBOZU

Nasz Obóz będzie miał charakter typowo szkoleniowy i jak co roku będzie intensywny. W celu zapewnienia komfortu oraz niezaburzonej atmosfery zajęć zapraszamy na Obóz tylko te osoby, które chcą ćwiczyć, bez osób towarzyszących, rodzin, dzieci i zwierząt. Ośrodek Rozłogi, do którego jedziemy po raz jedenasty, całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Dobre warunki, trzyosobowe pokoje (jest kilka dwuosobowych, dla par), pub, restauracja, sala konferencyjna, duży namiot, basen, kort tenisowy, siłownia plenerowa, cisza i puszcza wokoło. I co niezwykle ważne, bardzo miła obsługa i wspaniała kuchnia wegetariańska, wegańska i mięsna. Czeka Was dużo ciekawych treningów i doświadczeń, a wieczorami spotkania, wykłady, imprezy, filmy, pokazy, a przede wszystkim odpoczynek w pięknym otoczeniu i wśród życzliwych ludzi.

Film z Obozu Tai Chi – Rozłogi 2018 r.

Proponujemy sprawdzoną, atrakcyjną i efektywną formułę treningową. Treningi zorganizujemy w grupach podzielonych według stopnia zaawansowania. Stworzymy również grupę zupełnie początkującą. Przewidywany jest udział około 120 osób z podziałem na 6 grup. Każda grupa będzie miała treningi z wszystkimi zaproszonymi przez nas na dany termin instruktorami i na wszystkie przygotowane przez nas tematy. Każdy uczestnik nauczy się konkretnego, zamkniętego w całość materiału, a przede wszystkim praktycznych w życiu codziennym metod dbania o swój komfort fizyczny i psychiczny. Główny program Obozu będzie realizowany w blokach 4 x 1,5 godziny dziennie. Dla chętnych poranne, wieczorne i nocne treningi tematyczne: sesje rozciągania, medytacje, terapie tańcem, relaksacyjne sesje z gongami. Łącznie do 10 godzin zajęć dziennie. W przerwach będzie czas na odpoczynek, korzystanie z atrakcji ośrodka i okolicy oraz spotkania, imprezy, wieczory filmowe, wykłady, prezentacje, ognisko, grill.
Zarówno udział w całym obozie lub w jego części zapewnia skorzystanie z pełnego, kompletnego programu szkoleniowego, którego nauczymy w taki sposób, byście mogli korzystać z niego samodzielnie po powrocie do domów.

WARIANTY WYJAZDOWE

Wariant A. Cały obóz: od 9 do 18 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do soboty po południu)
Obóz zaczyna się w czwartek 9 lipca: rejestracja od 10.00 do 13.00, 14.00 obiad, 16.00 spotkanie organizacyjne i pierwszy trening.
Obóz kończy się w sobotę 18 lipca:
obiad 13.00, wykwaterowanie i wyjazd do 15.00.

Wariant B. Pierwsza połowa:od 9 do 13 lipca 2020 r.
(od czwartku przed południem do poniedziałku po południu)
Obóz zaczyna się w czwartek 9 lipca: rejestracja od 10.00 do 13.00, 14.00 obiad, 16.00 spotkanie organizacyjne i pierwszy trening.
Obóz kończy się w poniedziałek 13 lipca:
obiad 13.00, wykwaterowanie i wyjazd do 15.00.

Wariant C. Druga połowa:od 14 do 18 lipca 2020 r.
(od wtorku przed południem do soboty po południu)
Obóz zaczyna się we wtorek 14 lipca: rejestracja od 10.00 do 13.00, 14.00 obiad, 16.00 spotkanie organizacyjne i pierwszy trening.
Obóz kończy się w sobotę 18 lipca:
obiad 13.00, wykwaterowanie i wyjazd do 15.00.

Prosimy planować przyjazd nie wcześniej niż na godz.10.00. Przed tą godziną ośrodek nie będzie nas kwaterował, gdyż potrzebuje czasu na przygotowanie pokojów. Dobrze też, żebyście nie przyjechali później niż na godz. 13.00, gdyż to ułatwi nam wszystkim zorganizowanie całego dnia. Nie ma też możliwości przyjazdu do ośrodka indywidualnie wcześniej. Proszę to wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży.

CENY OBOZU

Cena wariantu A: 2200 zł za wszystko (pobyt, wyżywienie, treningi, wykłady, imprezy, ubezpieczenie).
Cena wariantu B lub C:
1300 zł. za wszystko (pobyt, wyżywienie, treningi, wykłady, imprezy, ubezpieczenie).

W cenę obozu wliczone są: noclegi, trzy posiłki dziennie (do wyboru dieta wegetariańska, wegańska lub mięsna), wszystkie zajęcia (6 godz. zajęć podstawowych i podobna ilość dodatkowych dziennie), wszystkie dodatkowe imprezy na obozie, a także ubezpieczenie NNW, obsługa i wykwalifikowana kadra instruktorów. Nie płacicie również za: basen, kort tenisowy, sprzęt do tenisa, siłownię plenerową, internet.

Płatne na miejscu
Dodatkowe posiłki, przekąski i napoje (również alkoholowe) serwowane w pubie.

MIEJSCE OBOZU
Centrum Konferencyjno-Bankietowe “Rozłogi” położone jest w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od miejskiego zgiełku.
To będzie nasz jedenasty obóz w Rozłogach. Wybraliśmy ten ośrodek, gdyż doskonale sprawdził się w ostatnich latach i z przyjemnością do niego wracamy. Zaspokaja naszą potrzebę odpoczynku na łonie przyrody oraz zapewnia odpowiednie warunki do treningów i szkoleń. Zakwaterowani będziemy w 50 wygodnych pokojach dwu- i trzyosobowych (dwuosobowe przeznaczone będą przede wszystkim dla par). Pokoje znajdują się w sześciu dużych, bardzo ładnych drewnianych domach całorocznych. W każdym wydzielono część wspólną (ze stołem, krzesłami, sofą i telewizorem) oraz część sypialną (pięć pokoi na dole i pięć na górze). Każdy pokój ma własną łazienkę. Ośrodek jest doskonale przystosowany do naszych potrzeb treningowych: dużo płaskiego, pięknego terenu do treningu w plenerze, ogromna sala konferencyjna do naszej dyspozycji, zadaszone miejsca treningowe, duży namiot. Jest kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz odkryty basen. Sprzęt sportowy można wypożyczyć na miejscu. Na terenie ośrodka jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko, grill oraz wiele innych miejsc do odpoczynku. W głównym budynku znajduje się restauracja i pub czynny do ostatniego gościa. Samochody można zaparkować wzdłuż ośrodka. Cały kompleks jest bezpieczny, ogrodzony i monitorowany. Ośrodek jest w całości zarezerwowany tylko dla naszej grupy. Na miejscu jest bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do internetu. Domki i teren ośrodka zobaczyć możecie na stronie ośrodka: www.ckbrozlogi.pl

Dojazd we własnym zakresie
Drogą ekspresową z Warszawy dojeżdżamy do Białegostoku. Dojazd do ośrodka prowadzi z Białegostoku drogą nr 65 (około 25 km) w kierunku na Bobrowniki.
Na wysokości słupka z oznaczeniem „195 km”, przed miejscowością Dzierniakowo skręcamy w prawo w las, tak jak kieruje nas tablica informacyjna ośrodka.
Z Warszawy to około 230 km, czyli około 3 godziny normalnej jazdy. :-)
Jeśli poinformujecie nas o wolnych miejscach w Waszych samochodach, pomożemy skontaktować Was z tymi osobami, które potrzebują transportu na obóz.

UWAGA! WAŻNE!
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w kadrze i tematach obozu, powstałych z przyczyn niezależnych, a w szczególności z powodu pandemii. Możliwe też będą dodatkowe obostrzenia, dotyczące np. stanu zdrowia i różnego rodzaju środków bezpieczeństwa, których będziemy wymagać w trakcie trwania obozu.

Serdecznie zapraszamy. Czekamy na Wasze wstępne zgłoszenia mailowe i będziemy w kontakcie. 

POZNAJ OPINIE O WCZEŚNIEJSZYCH OBOZACH

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WCZEŚNIEJSZYCH OBOZÓW

ZOBACZ FILM Z OBOZU W 2017 R.
(w tekście powyżej prezentowaliśmy filmy z 2018 i 2019 r. tutaj film z 2017 r.)

REGULAMIN OBOZU
Każdy uczestnik obozu powinien zapoznać się z Regulaminem. Przed wyjazdem prześlemy wytyczne dotyczące szczegółowych zasad sanitarnych obowiązujących na tegorocznym Obozie, a wynikających z obostrzeń narzuconych przez rozporządzenia rządowe. Regulamin jest dostępny pod poniższym linkiem.

Regulamin Obozu 2020