Szkoła w mediach

Wywiad filmowy z Mariuszem Sroczyńskim
Dzięki uprzejmości Fundacji Dantian Ruch i Zdrowie Dalekiego Wschodu.
„W poniższym odcinku powracamy do Chin, z których na całą Azję promieniowały tradycyjne sztuki walki i zdrowia. Sztuki te na na przestrzeni wieków przechodziły ewolucję, zmieniając się zależnie od potrzeb. Z czasem ich efektywność w walce, zastępowana była potrzebą utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego, a także samodoskonalenia. Między innymi o tej ewolucji porozmawiamy z naszymi znakomitymi gośćmi. Mariusz Sroczyński, założyciel i główny instruktor Tai Chi Studio w Warszawie, pokaże i opowie na czym polega trening z kulą, a także zaprezentuje elementy formy z mieczem i wachlarzem bojowym…” Z Piotrem Osuchem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej, porozmawiamy zarówno o tradycyjnych sztukach walki, jak i ich odmianach sportowych. Z kolei Andrzej Kalisz, instruktor yiquan, taijiquan i qigongu, pokaże i opowie na czym polega styl yiquan. A na koniec, z doktorem Marcinem Jacobym, sinologiem, menadżerem projektu Azja w Instytucie Adama Mickiewicza i autorem książki „Chiny bez makijażu”, porozmawiamy o takich Chinach, jakimi on je poznał, o różnicach między Chińczykami z kontynentu i z Tajwanu, a także o związkach języka chińskiego ze sztukami walki.”

Wywiady radiowe przeprowadzone z Mariuszem Sroczyńskim

Radio Nowy Świat, listopad 2017 – „Obroń się sam – czy Tai Chi jest skuteczną sztuką walki?” – rozmowa Marcina Małeckiego z Mariuszem Sroczyńskim
posłuchaj wywiadu

Radio Czwórka, 29 kwietnia 2017 – wywiad z okazji Światowego Dnia Tai Chi
posłuchaj wywiadu

Radio Kampus, 25 kwietnia 2015  – wywiad przeprowadzony z okazji Światowego Dnia Tai Chi, w przerwie treningu, który odbył się w Warszawie, na Polu Mokotowskim.
posłuchaj wywiadu

1_15

Nasze Radio, 20 grudnia 2012 – wywiad Moniki Waraczyńskiej z cyklu „Opowiem Wam moją historię”.
posłuchaj wywiadu

Wywiady z Mariuszem Sroczyńskim dostępne w internecie
www.pinezka.pl
www.bezego.pl

Więcej naszych filmów na naszym kanale na YouTube: 
https://www.youtube.com/channel/UCL-RcexwfPfOZrxhaBrSSHg/videos?flow=grid&sort=dd&view=0