Uczniowie

Obecnie w naszej Szkole ćwiczą osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i motywacjach do treningu Tai Chi. Są to zarówno lekarze, terapeuci, fizjoterapeuci, psychologowie, managerowie, nauczyciele, naukowcy, artyści, muzycy, sportowcy, tancerze, ludzie młodzi i starsi, zdrowi oraz ci, którzy mają ze zdrowiem problemy.

P1300885

Powodów do treningu jest tyle ilu uczestników. Każdy z ćwiczących zdaje sobie sprawę z tego, ze Tai Chi jest przede wszystkim sztuką walki, ale też że jest uniwersalnym narzędziem, niezwykle przydatnym współczesnemu człowiekowi. Część osób trenuje w celu pielęgnowania i zachowania zdrowia oraz dobrej kondycji psychofizycznej. Inni trenują dla relaksu, dla towarzystwa lub dlatego, że lubią taką formę ruchu. Są też tacy, którzy treningiem Tai Chi uzupełniają swoje szerokie zainteresowania starożytną kulturą Chin lub chcą ćwiczyć najbardziej charakterystyczną chińską sztukę walki. Jest też grupa osób, która korzysta z bogactwa Tai Chi do poszerzenia swojego warsztatu pracy zawodowej: artystycznej, sportowej, tanecznej, terapeutycznej, psychoterapeutycznej, pedagogicznej, medycznej. Głównym wspólnym mianownikiem jest satysfakcja, jaką odczuwa ciało i umysł w czasie ćwiczenia. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

P1300983